Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Mikrofon SHURE SM 58 do nagrywania wokalu w FL Studio 2011/05/20 14:59 #12479

  • beat_maker_LBN
  • beat_maker_LBN Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • ,, Pamiętaj o tym co masz do zrobienia i zapomnij o tym, czego już dokonałeś''
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Siemanko wszystkim! Piszę tu na forum, [jakże rzadko], ale mam pewien problem i nie potrafię sam go rozwiązać....
Mianowicie posiadam od niedawna mikrofon Shure SM 58, w tej chwili jest on podpięty pod klawiaturę sterującą M-Audio Ozone.
Chodzi mi o to, aby zrobić tak, by ten mikrofon połączeniu z klawiaturą działał w FL'u. Czy jest to możliwe?
Nie mam miksera i na obecną chwile nie stać mnie na niego, więc proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mikrofon SHURE SM 58 do nagrywania wokalu w FL Studio 2011/05/20 15:05 #12480

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, czy mikrofon wpięty jest do instrumentu liniowo? Czy klawiatura ta posiada wewnętrzną kartę dźwiękową (interface audio)?
Jeśli nie lepiej jest wpiąć mikrofon do wejścia liniowego w komputerze (zakładam, że nie posiadasz karty dzwiękowej).
Aby mikrofon był widoczny w środowisku Fl Studio niezbędne będą sterowniki ASIO (do pobrania za darmo z naszego działu download czy ze strony producenta
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mikrofon SHURE SM 58 do nagrywania wokalu w FL Studio 2011/05/20 19:39 #12483

  • beat_maker_LBN
  • beat_maker_LBN Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • ,, Pamiętaj o tym co masz do zrobienia i zapomnij o tym, czego już dokonałeś''
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mikrofon podłączony jest liniowo, a klawiatura posiada Interfejs audio-24 bity, więc sam nie wiem czy to jest w miarę dobre...
Sterowniki Asio mam, bo z tym akurat jestem zaznajomiony:) Chodzi tylko, aby można było nagrywać w miarę dobrej jakości przy takim zastosowaniu jakie opisałem na początku. Na wszelki wypadek podaje wszystkie parametry tej klawiatury:

Przenośna stacja robocza,
- Interfejs Midi na złączu USB z dwoma zewnętrznymni wyjściami,
- 25 klawiszowa klawiatura,
- 8 kontrolerów z zmiennym przyporządkowaniem parametrów,
- Gniazdo Sustain,
- Interfejs audio-24 bity,
- Maksymalne próbkowanie 96 kHz,
- Wyjście stereo ( jack 1/4),
- Dwa przedwzmacniacze mikrofonowe z zasilaniem Phantom,
- Stereofoniczne wejście instrumentalne,
- Gniazdo AUX i wyjście słuchawkowe,
- Dynamika 100 dB,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mikrofon SHURE SM 58 do nagrywania wokalu w FL Studio 2011/05/21 07:10 #12487

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Rozumiem, że klawiatura działa w Fl Studio bez zarzutu, a jakie sterowniki masz widoczne z poziomu wejścia IN z poziomu miksera?


Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mikrofon SHURE SM 58 do nagrywania wokalu w FL Studio 2011/05/21 10:50 #12491

  • beat_maker_LBN
  • beat_maker_LBN Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • ,, Pamiętaj o tym co masz do zrobienia i zapomnij o tym, czego już dokonałeś''
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Na mikserze wygląda to w ten sposób, ale tam w opcjach AUDIO jest jeszcze zwykłe ASIO4ALL i też działa.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mikrofon SHURE SM 58 do nagrywania wokalu w FL Studio 2011/05/22 08:02 #12501

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Zazwyczaj kanał lewy jest kanałem do wpuszczania sygnału mono, także nie ma żadnych przeszkód ku temu.

I wal asio4all- drivery producenta biją na głowę te uniwersalne sterowniki- asio4all jest dla kart typu szumblaster czy innych zintegrowanych badziewi.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Mikrofon SHURE SM 58 do nagrywania wokalu w FL Studio 2011/05/23 20:41 #12517

  • beat_maker_LBN
  • beat_maker_LBN Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • ,, Pamiętaj o tym co masz do zrobienia i zapomnij o tym, czego już dokonałeś''
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ok dzięki za radę:) Mam nadzieje, że to rozwiązanie mi pomoże... Pozdro ;D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena