Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

wtyczki modulacyjne - precyzyjna kontrola parametrów? 2011/06/17 21:44 #12707

  • qtopia
  • qtopia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dobry wieczór.
Mam pytanko -czy jest możliwe sterowanie efektem tremolo, a konkretniej jego częstotliwością, tak, aby jej wartość stanowiła jakąś część bitu? Chodzi o to, że mam kawałek w tempie X bpm i chciałbym aby tremolo latało z szybkością np 1/4 X.
Mam dwie zewnętrzne wtyczki tremolo (nie zauważyłem aby FL miał wbudowany taki efekt) i w jednej gałką ustawić mogę częstotliwość, w drugiej gałka nazywa się speed. Możliwość regulacji częstotliwości to już coś, ale problem polega na tym, że nie mogę jej ustawić konkretnie, np wpisując cyfrę, tylko musze obkręcać mychą gałkę, a zakres przeskakuje skokowo, tak więc nie mogę precyzyjnie określić częstotliwośći i mi po jakimś czasie faza tremolo mija się z tempem kawałka. Automatyzacja w sumie (z tego co wiem) polega na podobnej zasadzie - myszką "na oko" się ustala parametry wiec pożądanego przeze mnie efektu nie ma.
Reasumując - czy precyzyjne ustawienie częstotliwości w efektach modulacyjnych w FL zależy od możliwośći samej wtyczki, czy może jest na to magiczy sposób w programie, krórego jeszcze nie odkryłem.
W jesnym i drugim przypadku proszę o wskazówkę (wtyczka/sposób).
Z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: wtyczki modulacyjne - precyzyjna kontrola parametrów? 2011/06/18 06:48 #12709

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To już kwestia danego narzędzia. FL Studio posiada takie coś jak własne tempo, wtyczka z kolei musi mieć opcję synchronizacji, z angielskiego przeważnie Sync/Sync to host. Jeżeli nie posiada, a potrzebujesz tą funkcję to wystarczy poszukać innej wtyczki tremolo :). Jeżeli korzystasz z syntezy możesz sam zaaplikować ten efekt u samego źródła łącząc zsynchronizowane LFO z parametrem głośności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: wtyczki modulacyjne - precyzyjna kontrola parametrów? 2011/06/18 13:02 #12710

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Tremolo to rodzaj artykulacji dźwięku- to po pierwsze. Mylisz pojęcia. Może chodzi Ci o efekt quasi-leslie, gdzie LFO moduluje wzmacniacz? Cóż... VSTI mająca to na pewno i proste do użycia z synchronizacją to Polysix. Jednakże dużo wtyk instrumentalnych i efektów posiada synchronizację LFO z tempem hosta i umożliwia precyzyjne dostrojenie konkretnych wartości rytmicznych w zależności od tego jaki efekt chce się osiągnąć. Polecam zakup Korg Legacy- tam jest efekt MDE-X posiadający coś takiego.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: wtyczki modulacyjne - precyzyjna kontrola parametrów? 2011/06/19 09:53 #12721

  • qtopia
  • qtopia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za odpowiedzi. Chodzi mi o efekt tremolo (tak jak np w gitarach) nałożony na wav'a. Raczej nie planuje poważniejszych zakupów w związku z tym. Poszukam wtyczek z synchronizacją.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: wtyczki modulacyjne - precyzyjna kontrola parametrów? 2011/06/19 11:07 #12722

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
W gitarze? Tobie chyba jednak nie chodzi o tremolo:

pl.wikipedia.org/wiki/Tremolo

O ile domyślnie potraktowałem to jako właśnie takie ":drżenie głosu", zmianę głośności o tyle jak niby chciałbyś coś innego na wave nałożyć kiedy to jest efekt artykulacji grania na instrumencie a nie edycji gitary?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: wtyczki modulacyjne - precyzyjna kontrola parametrów? 2011/06/19 11:36 #12723

  • qtopia
  • qtopia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jest tremolo jako technika gry, ale jest też efekt o nazwie tremolo.

...tu co prawda w wersji przystawki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: wtyczki modulacyjne - precyzyjna kontrola parametrów? 2011/06/19 11:36 #12724

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Może chodzić o starą dobrą "kaczkę" (wah-wah).
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena