Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Lexicon Alpha-problem z fl 2011/06/23 17:50 #12747

  • kazy
  • kazy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam!!!
nie moglem znalezc podobnego tematu,przeszukalem siec,mam nadzieje,ze ktos pomoze...

podpialem lexicona alpha pod laptopa,wszystko dziala-dzwiek faktycznie lepszy,przy masteringu daje sie odczuc roznice
problem pojawia sie kiedy zapisuje projekt do formatu wav,a nastepnie odsluchuje go na , powiedzmy, winampie.
jest ogromna roznica w latencji.w FL wszystko smiga tak,jak to skomponowalem,natomiast pozniej,po exporcie do wav i odsuchu,wychodzi wielki haos. niesamowite opoznienia poszczegolnych dzwiekow,sampli,w stosunku do siebie.
nie wiem co jest przyczyna,probowalem paru rzeczy w ustawieniach,ale na dzien dzisiejszy nie mam pojecia o co chodzi.
jezeli ktos moze pomoc-bede wdzieczny
peace!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lexicon Alpha-problem z fl 2011/06/23 18:21 #12750

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie słyszałem wcześniej o tym interfejsie, dobrze się sprawuje? Poza MIDI ma prawie wszystko do niezbędnego minimum.

Niestety nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, mimo tego, że FL i sprzęt różne dziwne rzeczy tworzą. Zainstalowałem dedykowane sterowniki ASIO i na nich eksportowałeś? Próbowałeś na innych wyeksportować? Takie głupie pytania ale muszę je zadać :P. Cała zabawa polega na tym, że FL Studio nie ma żadnych ustawień eksportowania, wszystko dzieje się tzw offline. Przeszkadza mi to szczególnie przy kompozycji MIDI gdzie po prostu dysk nie wyrabia i kiedy w projekcie gra okej to w wyeksportowanym pliku dzieją się zgrzyty. Bardzo prawdopodobne, że pomogło by w takich przypadkach wyeksportowanie "online" w czasie rzeczywistym, bez zbędnego przyspieszenia. No ale takiej opcji tu nie mamy, a rzecz nie powinna się tak dziać.

FL Studio posiada takie coś jak DLC - Delay Latency Compensation - domyślnie jest włączone jednak może nie działa u Ciebie? Skontrolować to możesz w mikserze na każdej ścieżce na ikonie zegara - kiedy się świeci to znaczy, że dana ścieżka jest korygowana.

Ostatnia rzecz jaka przychodzi mi na myśl to eksport w wyższej jakości - domyślnie w tabelce resample jest 64 bity - tak masz? Jeżeli tak to spróbuj dać 128 bit, wytrwale poczekać i zobacz efekty ;). Powinno to spowolnić wszystko i bardziej dokładnie wyeksportować, być może pomoże.

Jaką masz ustawioną odgórną latencję w ustawieniach audio? Może jest za wysoka/za niska?
Za tę wiadomość podziękował(a): kazy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lexicon Alpha-problem z fl 2011/06/23 19:40 #12753

  • Czaku
  • Czaku Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 3
Jeśli zwykła muzyka w odtwarzaczach i produkcje na FL działają prawidłowo to moim zdaniem Na exporcie z programu robisz błąd jakiś.

W ostatnim oknie w panelu exportu jest zakładka WAV - Depth.
Wyżyłowana opcja na wav 32bit bez odpowiedniej konfiguracji karty dźwiękowej objawiła mi się tak jak u Ciebie, czyli wolno, trzaśliwie i namiętnie bez polotu :)))

Polecam przejżeć zakładke przy exporcie i ustawić WAV Depth na 16bit.
Opis zakładki tejże dokładny znajdziesz na stronach bez problemu.

pozdro...
Za tę wiadomość podziękował(a): kazy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lexicon Alpha-problem z fl 2011/06/24 19:27 #12770

  • kazy
  • kazy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam.
kolejny dzien spedzony na necie i w flu i nic.
tzn.probowalem wszystkiego od zmiany opcji samego exportowania,przez zmiane w opcjach sterownikow,zmiany samych sterownikow w
polaczeniu ze zmianami w opcjach exportowania.I widac roznice,oczywiscie,ze tak,ale wciaz pozostaje bubel.
mam sterowniki asio,po instalacji lexicona pojawily sie rowniez dedykowane(alpha asio).probowalem wszystkiego.
dodam,ze wczesniej nie mialem takich problemow przy exportowaniu.
po przegladnieciu zasobow netu pod tym katem,zastanawiam sie nad tym czy nie przejsc na cubase le5(dostalem razem z lexiconem).czy ktos moze sie wypowiedziec?
oj lipa,lipa panowie:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lexicon Alpha-problem z fl 2011/06/25 07:59 #12774

  • Czaku
  • Czaku Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 3
tylko exportowane pliki?
Może jakis koflikt sprzętowy wychodzi...
próbowałeś zgrać jedną ścięzke lub np. zwykły rytm stopa - werbel ( bez efektów), finał jest taki sam?

Mi "szalał" FL kiedyś jak zgrywałem ścieżki z bardzo wymagającą wtyczka, tylko po prostu PC-ta miałem słabego i nie wyrabiał. Ale zwykłe ścieżki dawał rade....

Jeśli wstawiłeś wysoką jakość audio w karcie i softwar'e sprubuj na niższą - standardową.

Powodzenia... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lexicon Alpha-problem z fl 2011/06/26 19:30 #12800

  • kazy
  • kazy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
przegladalem dzisiaj zagraniczne fora i widze,ze ten problem ma sporo osob,bede wchodzil na oficjalke FLa,ponoc tam mozna znalezc solucje.
dzisisaj jednak zrobilem tak;wylaczylem wszystkie efekty,wszystkie pluginy w mixerze,wszystko co bylo i to na dzien dzisiejszy wydaje sie byc rozwiazaniem,bo problem zniknal.tak mi sie przynajmniej wydaje,bo jestem troche przewrazliwiony chyba juz.
pozostaje to chyba wrzucic do cool edita i tam sie bawic w mix i master.troche szkoda,bo spedzilem tyle czasu nad fl,cool edit znam pobierznie tylko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lexicon Alpha-problem z fl 2011/06/27 14:05 #12807

  • Solid State
  • Solid State Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 1
Może to wina jakiejś wtyczki. Pamiętam jak u mnie psp i voxengo były źle skompilowane objawiało się to sporymi opóźnieniami. Najprawdopodobniej używasz kompresora, reverba innej firmy który jest źle napisany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Lexicon Alpha-problem z fl 2011/06/27 14:24 #12809

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Apropo wtyczek przypomniałem sobie, że MassTurboTar oraz Rez (oba freeware) praktycznie w ogóle nie działają pod FL Studio i nie wiem z czego to wynika. Też tak macie? Objawia się to u mnie około 2 sekundowym opóźnieniem podczas odpalania każdego projektu (każde kliknięcie PLAY). Bardzo skutecznie obrzydza to robotę. Przy renderingu przez to występują także dziwne problemy z przesunięciem brzmienia (urywa się przy każdym "starcie" wtyczki).

Chociaż jak napisałeś, że to częsty problem tego interfejsu audio to widocznie to wina sprzętu, a konkretniej zapewne sterowników.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena