Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wiele kart audio w FL Studio? 2011/06/25 23:57 #12780

  • On85
  • On85 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, jestem tutaj nowy i jednocześnie mam nadzieje ze jestem w dobrym miejscu w dobrym dziale, jeśli nie, prosze o przeniesienie..
Otóż mam taki problem, używam FL Studio - wersja 9.0 wraz z interfejsem M-Audio Delta 1010LT (8 in/8 out analog) i chciałbym użyć zewnętrznej konsoli (Mackie 32/8bus) do miksowania materialu ale potrzebowalbym wiekszą ilość wyjść niż tylko 8, tak więc mogłbym dokupić drugą taka samą karte 1010LT i zsynchronizowac je razem ale teraz jest problem czy FL Studio wspiera takie cos? Jest mozliwosc korzystania z wielu kart w fl studio? I czy roszerzą mi sie możliwości wyjsc w ten sposób? zyskam dodatkowe 8 wyjsc tak jak w przypadku pojedycznej karty? Czy ktos probowal cos takiego? W ogole mam pytanie jak najlepiej wykonac taki miks analogowy zewnętrzny? Bowiem w mikserze w Fl Studio nie ma osobnej opcji do przełączenia np kanału nr 1 na sygnał mono - jedynie można to zrobić poprzez "panning" ustawić sygnał skrajnie na lewą czy prawą strone i to chyba tyle..ale jest to jakies rozwiązanie, natomiast głównie chciałbym wiedzieć czy FL STudio wspiera i współgra z wieloma kartami muzycznymi naraz, czy synchronizacja 2 identycznych kart ma sens korzystając z DAW jakim jest FL Studio.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez On85.

Odp: Wiele kart audio w FL Studio? 2011/06/26 09:16 #12782

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj na stronie.
System Windows domyślnie zezwala na wykorzystanie jednej karty dźwiękowej. Jednakże jeżeli aplikacja (tutaj Fl Studio) posiada możliwość ręcznego wskazania sterownika (output) innego niż domyślnie ustawiony w systemie Windows - daje to możliwość wykorzystania dwóch różnych wyjść w tym samym czasie.

Osobiście nie miałem okazji zweryfikować powyższej teorii w praktyce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wiele kart audio w FL Studio? 2011/06/26 10:16 #12785

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jest to możliwe jedynie na sterowniku ASIO4All, w którym można odpalać kilka kart jednocześnie- i to jest zła wiadomość, bo są o wiele gorzej napisane niż firmware interfejsu audio.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wiele kart audio w FL Studio? 2011/06/26 16:54 #12789

  • On85
  • On85 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
To znaczy tak, dowiedzialem sie na forum M-Audio ze windows xp itp bez problemu wspieraja wiele kart ale musi byc tego samego producenta czyli M-Audio, E-Mu, RME, itd...i wtedy sie je synchronizuje tzn laczy poprzez zlacze WORD-Clock i ustawia w panelu ze jest kolejna dolaczona i nawet sam producent M-Audio podaje ze w srodowisku Windows do 4 takich kart moze byc obslugiwanych tylko inna kwestia to jest taka ( i tego juz mi nikt na forum M-Audio nie umial powiedziec) czy srodowisko takie jakim jest FL Studio bedzie widzial dodatkowe wyjscia i wejscia, bo domyslnie z jednej karty jest po 8 analogowych wejsc i wyjsc a jak dolacze druga i zrobie synchronizacje to powinienem miec 16 ale FL Studio ma niekiedy pewne niedociagniecia itd..stad moja obawa polega na tym ze bedzie nadal tylko 8 max... Moze inaczej zeby to lepiej wyjasnic zrobilem maly schemat gdzie zobrazowalem - mam nadzieje dosc zrozumiale o co mi chodzi..Tzn generalnie chce zamiast renderowania projektu do wavu czy mp3, nagrywac na drugi komputer przy pomocy konsoli (Mackie 32/8bus) i konsola ma 32 kanaly, w FL jak wiadomo jest mnostwo a sama pojedyncza karta daje 8 analogow, niestety cyfrowe nie wchodza w gre bo konsola jest analogowa.

Ok to wstawiam rysunek (zdjecie) (gdyby ktos mial problemy z odczytaniem szczegolowo z obrazka - prosze kliknac, powinien otworzyc sie wiekszy rysunek bo oryginalny jest bardzo duzy)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez On85.

Odp: Wiele kart audio w FL Studio? 2011/06/26 17:27 #12790

  • On85
  • On85 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
A własnie bo zapomnialem dodac, ja teraz uzywam sterownik M-Audio ASIO czyli firmowy nie ten ogolny ASIO4all, ale jestem ciekaw to jak podlacze 2 te same karty i je zsychronizuje razem to po wybraniu sterownika M-Audio ASIO nie zobacze dodatkowych wyjsc z tej drugiej nowej karty? No kurcze nie wiem jak to wytlumaczyc..po prostu chce miec wiecej wyjsc niz daje 1 pojedyncza karta (interfejs) i wiem ze jest mozliwosc polaczenia niejako 2 takich samych (synchronizacja) tylko problem na tym polega czy nawet z pozycji ASIO4all FL Studio bedzie widzial 2 karty albo tez inaczej jedna ale z roszerzonymi wyjsciami o kolejne 8 np..itd..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena