Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem (multithreaded) 2011/07/26 15:37 #13160

  • Solid State
  • Solid State Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam

Od jakiegoś czasu fl studio po załadowaniu pluginów innych firm zaczyna buczeć. "Buczenie" ustępuję po wyłączeniu funkcji multithreaded mixer processing - lecz wzrasta znacznie użycie mocy. Przy testowaniu różnych ustawień zauważyłem że przy włączonej opcji multithreaded mixer processing i marco "Smart disablet for all plugin" buczenie ustaje ale dopiero po kilku sekundach od naciśnięcia stopu lub pause. Nie ukrywam że buczenie jest strasznie irytujące.

Czy ktoś z forum po zmianie procesora odnotował powyższe podobne problemy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem (multithreaded) 2011/07/26 15:58 #13161

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pisząc buczenie masz na myśli głośne chodzenie procesora czy konkretne problemy z dźwiękiem w samym programie? Pewnie to drugie, ale wolę się upewnić ;). Jeżeli tak to mógłbyś nagrać próbkę tego dźwięku? Edisonem, lub Audacity z ustawionym nagrywaniem tego co dzieje się w komputerze (zwykle Wave lub Stereo Mix w mikserze systemowym).

Jaki procesor posiadasz teraz? Multithreaded z tego co wiem to wielowątkowość. W przypadku procesorów wielordzeniowych przeważnie jeden wątek przypada na jedno rdzenie. Są jednak wyjątki jak niektóre procesory od Intela, które mają dwa wątki na jedno rdzenie i np. w takim Core i3 są 4 wątki. Przyspiesza to jakoś tam pracę, ale nie powinno powodować problemów, mi się nie zdarzyło jeszcze coś takiego.

Aha, i przede wszystkim to buczenie eksportuje się lub nagrywa się czy pozostaje nieuchwytne w tle?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem (multithreaded) 2011/07/26 17:37 #13162

  • Solid State
  • Solid State Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 1
Co rozumiesz pod "głośne chodzenie procesora" wentylator głośniej chodzi? Po włącznie funkcji "multithreaded mixer processing" w najbardziej zapchanym miejscu CPU Load pokazuje 45% więc jest jeszcze sporo zapasu. Próbowałem nagrać dźwięk ale kompletnie nic się nie nagrywa.

Procesor intel i5 760 2,8 kręcony na 3,8 (z ciekawości sprawdzałem na nominalnych ustawieniach, działo się dokładnie tak samo)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Problem (multithreaded) 2011/07/26 17:43 #13163

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, taki skrót myślowy dosyć dziwnie brzmiący - oczywiście chłodzenie miałem na myśli ;).

No to ciekawa zagadka, bo o ile brak tego dźwięku przy eksporcie można by wyłapać nagrywając inną aplikacją cały sygnał z systemu o tyle jeżeli nawet tam go nie ma to być może to nie wina ani FL Studio ani żadnego oprogramowania. Nie mam pojęcia w takim razie co to może być. Być może na forum Image Line ktoś będzie w stanie pomóc, lub support do FLS. Testując aplikacje mogli mieć styczność już z czymś takim.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena