Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Rendering 2011/08/15 11:37 #13441

  • Kokal
  • Kokal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.Mam taki problem.Kiedy mam skończony projekt,w programie brzmi dobrze a po renderingu stopa i bas są za bardzo wyeksponowane.Nie wiem dlaczego.Proszę o pomoc.Dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Rendering 2011/08/15 13:09 #13442

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Po pierwsze- format w jakim renderujesz.
Po drugie- w czym odtwarzasz.
Po trzecie- czy nie masz włączonego w odtwarzaczu EQ.
Po czwarte- czy jak wrzucasz render numeru do FL-a to masz taką samą sytuację?
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Rendering 2011/08/15 16:39 #13444

  • Mateo88
  • Mateo88 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeszcze dobrze sprawdzaj ustawienie formatow..tzn jak renderujesz do wav to najlepiej 24bit ustawic..jak mp3 to najlepiej 320 kb/s, przy czym ja zawsze renderuje do wav a pozniej w edytorach audio dodatkowo cos obrabiam itd..ale to pewnie nie jest bezposrednia przyczyna..
Podaj jaka masz wersje FLa? bo u mnie tez podobnie bylo w wersjach 5-7..ale od 8 do teraz do 10 problem zniknal..

Inna kwestia czy czasami nie posiadasz jakies wielo-kanalowej karty..i np dzwiek w windowsie standardowy odtwarzany jest na kanale np 1 a TY w Flu uzywasz kanalu 2..i sa inne ustawienia np EQ..na samej karcie..

No wlasnie i sprawdz material w edytorach audio typu Nuendo, Audacity, Cool Edit..itp. oraz w FL..zaladuj go..nie uzywaj za duzo multimedialnych odtwarzaczy "konsumenckich"..typu Winamp, windows media player etc..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Rendering 2011/08/15 19:32 #13447

  • Kokal
  • Kokal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za zainteresowanie.Więc-po pierwsze-renderuje w Frmacie MP3.Po drugie-odtwarzam w WMPlayer.Po trzecie-nie mam ustawionego EQ w ottwarzaczu.Po czwarte-zrenderowany mix wrzucony ponownie do FL-a nic nie zmienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Rendering 2011/08/15 19:56 #13449

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Namieszane ustawienia w systemie.

Sposób 1 - wejdź w panel sterowania następnie dźwięk i ustaw profil na głośniki stereo 2.0 lub słuchawki. Ustawienia 5.1 przekłamują dźwięk, miałem kilka dni temu to samo - w programach muzycznych jak i YouTube muzyka brzmiała normalnie a we wszystkich playerach była przyciszona.

Sposób nr 2 - wyłącz wszelkie dopalacze dźwięku na karcie, SRS, Sound Blaster Crystal coś tam itd. Wyłącz equalizery i zmień odtwarzacz muzyczny na foobar2000 ;). WMP lubi sobie robić jaja. Jeżeli dalej będzie tak samo w foobarze to pomyślimy dalej.

Sposób nr 3 - zwróć uwagę na interpolację przy renderingu, ustaw co najmniej na 64p. To takie coś jak antyaliasing w grafice tylko tutaj zamiast kwadratowych pikseli zaokrąglane są punktowe przebiegi fali przez co muzyka brzmi lepiej. Podczas odtwarzania może być mniej aby zaoszczędzić mocy ale przy ostatecznym renderingu jak najwięcej, nawet 24 bity nie pomogą jak słaby materiał będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena