Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Recording- problemy 2008/09/18 13:53 #1607

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Zachciało mi się nagrywać kręcenie gałami w ARP2600, więc wrzuciłem sobie tryb "record" i potem zaznaczyłem "everything". Leci sobie bicik i zaczynam kręcić. Jak przestałem, momentalnie nagrywanie się zatrzymało i teraz zachodzę w łeb, co jest nie tak.
Wytłumaczenie jakieś bym prosił :P
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/18 14:02 #1609

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Do automatyzacji zaznaczasz "automation & score". Ważne jest też żebyś wybrał pusty pattern do nagrywania. Po prostu w sekwencerze ustawiasz sobie pusty pattern, na playlistę wrzucasz pattern z melodią z ARPa (tak żeby trwał dłużej niż zamierzasz nagrywać), naciskasz record i kręcisz. Kurczę, zagmatwałem to chyba trochę...daj znać jakbyś czegoś nie zrozumiał.

EDIT:

A tak przy okazji zobacz czy działa Ci ten plik. Zmieniłem serwer i chcę mieć pewność, że wszystkim działa.

{audio}lucasklauze.diinoweb.com/files/probki/Sinesystesia.mp3{/audio}

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/18 22:39 #1615

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Własnie w tym rzecz, że mam już pattern zapełniony szybką sekwencją basową i nie ma szans, bym to zagrał na klawiaturze (150BPM, w dodatku grane na szesnastkach)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/18 22:44 #1616

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ale przecież chcesz nagrać ruch gałek, tak? Wytłumacz dokładniej co chcesz zrobić, jak wygląda Twój projekt itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/18 23:33 #1620

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Zrobiłem sekwencję w piano roll i chcę teraz nagrać automation clip dla częstotliwości odcięcia i rezonansu, które przypisałem do modulation wheel i jednego knoba
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/18 23:54 #1621

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Kręcisz pokrętłem, do którego chcesz stworzyć automation clip. Np. niech to będzie rezonans filtra. Z menu kanału wybierasz: last lweaked parameter -> create automation clip.
Menu kanału znajduje się w tym miejscu:




Korzystasz z ARP'a więc otwiera się on we wrapperze. Wszystkie niestandardowe wtyczki otwierają się we wrapperze. Automatyzację do wtyczek FL-a robi się znacznie łatwiej. Wystarczy kliknąć PPM na wybranym pokrętle i z menu wybrać interesującą nas pozycję. Jeżeli korzystamy z zewnętrznej wtyczki (załadowanej do wrappera), trzeba najpierw poruszyć pokrętłem i postępować dalej według instrukcji, które podałem. Z tego samego menu można też wybrac opcję browse parameters. W browserze wyświetli nam się lista wszystkich parametrów wtyczki wraz z funkcjami midi cc. Wystarczy wtedy kliknąć PPM na interesujący nas parametr i z menu wybrać co chcemy z nim zrobić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/19 12:16 #1624

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Czyli po prostu musze powrzucać "edit events" do każdego parametru lub zrobić "create automation clip" (wychodzi chyba na to samo) i dopiero potem nagrywać?
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/19 12:28 #1625

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Edit events oraz automation clip to dwie zupełnie inne rzeczy. Owszem automatyzują parametr, ale inaczej się ich używa. Nie rozumiem też po co chcesz nagrywać automatyzację (ruch gałek) skoro wcześniej zrobisz klip automatyzujący. Daj mi 15 minut to na screenach Ci to wyjaśnię. Zaraz wracam.

EDIT:

Mamy sobie pattern z jakąś tam melodyją



Chcemy sobie nagrać ruch jakiejś gałki. Niech to będzie odcięcie filtra



Możemy to zrobić na kilka sposobów.

1. Automation clip

Tak jak tłumaczyłem wcześniej z menu kanału wybieramy last tweaked parameter -> create automation clip.
Kiedy to zrobimy, w sekwencerze pojawi się nowy kanał o nazwie automation clip - parametr. Automatycznie w playliście pojawi nam się "wykres" naszego klipu



Teraz wystarczy sobie go wyedytować za pomocą myszki, klikając i przeciągając poszczególne punkty linii. Tadam! Gotowe.

2. Edit events

Drugim sposobem jest edycja eventów. W tym celu wybieramy pusty pattern i z menu kanału wybieramy last tweaked parameter -> edit events. Otworzy nam się okno, w którym edytujemy nasz ruch gałki



Teraz wystarczy wrzucić nasz pattern do playlisty w miejscu, w którym chcemy aby nasze pokrętło się kręciło



Tadam! Gotowe.

3. Ręczne nagrywanie.

Ostatnim sposobem jest nagrywanie ręczne. W tym celu znów wybieramy pusty pattern, na którym nagramy nasz ruch gałki (tak samo jak w poprzednim przykładzie).



Klikamy przycisk record (na pasku tempa zaraz obok play/stop). Pojawi nam się menu z zapytaniem co chcemy nagrać



Naszym celem jest nagranie ruchu gałki czyli automatyzacji. Wybieramy więc z menu automation & score. Wciskamy play i ruszamy naszym pokrętłem. Kiedy skończymy naciskamy stop. Mój czas nagrywania wynosił 5 sekund. Pattern automatycznie wydłużył się do tego właśnie czasu



Teraz wystarczy nasz pattern umieścić w miejscu, w którym chcemy aby nasze pokrętło się kręciło i.....Tadam! Gotowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena