Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:Recording- problemy 2008/09/19 14:18 #1626

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Teraz zauważyłem, że nie w tym tkwi rzecz. Jak w songu mam ustawione np. 64 patterny i ustawiam record "everything", to zauważyłem, że wałek sie zatrzymuje po patternie (na 4 bity). Oznacza to, że muszę wydłużyć ten pattern np. na 64 patterny o długości 4 bitów?
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/19 14:22 #1627

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
EDIT
Czyli oznacza to, że Automation Clips mogę edytować TYLKO i wyłącznie za pomocą myszki?

Jeżeli tak, to jest bardzo duże utrudnienie i mam nadzieję, że to będzie poprawione ;)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/19 14:32 #1628

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Wyjaśniłem już wszystko co mogłem. Jeżeli chcesz nagrać automatyzację to wybierasz record automation & score, nie everythink. Co do długości patternu to też wyjaśniłem. Mój standardowo trwał 2 sekundy. Nagranie trwało 5 i pattern automatycznie wydłużył się do tych 5 sekund. Sam sobie wszystko gmatwasz. Chcesz robić wszystko na opak to tak będziesz miał. Prościej tego wytłumaczyć nie potrafię. Co do edycji klipu to też nie wiem w czym problem. Jedynie tabletem jest wygodniej i szybciej edytować envelope klipu niż myszką. Nie wiem jak chciałbyś to robić....telepatycznie?? 0_o Przeczytaj jeszcze raz uważnie mojego ostatniego posta. Zastanów się, wysnuj wnioski. Tam wszystko jest. Dodatkowo możesz zajrzeć na główną stronę do tutoriali Pietii. A jeżeli to Ci nie pomoże to zerknij do manuala FL. Jest świetnie, przejrzyście, zrozumiale napisany i znajdziesz tam wszystko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/20 05:41 #1631

  • psysutra
  • psysutra Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Chodziło mi o to, czy automation clips da się zrobić pokrętłem... Nie wiem, skąd wytrzasnąłeś pomysł o telepatii... Podziwiam. Tabletem sensu nie widzę, bo po pierwsze go nie mam, po drugie wątpię, czy byłoby to wygodniejsze- już to lepiej myszką rąbać.

Ten ostatni sposób z nagrywaniem automatyzacji w osobnym patternie zadziałał, tylko nie rozumiem jednego- jakoś nie przypominam sobie, bym musiał nagrywać do oddzielnego patterna score'ów w FL5... Po prostu wrzucałem parę okien na edit events, wciskałem record, puszczałem songa i tyle z tego było- w żadnym patternie to nie było zapisywane (albo takie wrażenie odniosłem)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/20 11:40 #1633

  • ryhard
  • ryhard Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
Lucas Klauze napisał:

Wyjaśniłem już wszystko co mogłem. Jeżeli chcesz nagrać automatyzację to wybierasz record automation & score, nie everythink. Co do długości patternu to też wyjaśniłem. Mój standardowo trwał 2 sekundy. Nagranie trwało 5 i pattern automatycznie wydłużył się do tych 5 sekund. Sam sobie wszystko gmatwasz. Chcesz robić wszystko na opak to tak będziesz miał. Prościej tego wytłumaczyć nie potrafię. Co do edycji klipu to też nie wiem w czym problem. Jedynie tabletem jest wygodniej i szybciej edytować envelope klipu niż myszką. Nie wiem jak chciałbyś to robić....telepatycznie?? 0_o Przeczytaj jeszcze raz uważnie mojego ostatniego posta. Zastanów się, wysnuj wnioski. Tam wszystko jest. Dodatkowo możesz zajrzeć na główną stronę do tutoriali Pietii. A jeżeli to Ci nie pomoże to zerknij do manuala FL. Jest świetnie, przejrzyście, zrozumiale napisany i znajdziesz tam wszystko.


cześć cały czas szukam funkcji zapisu na żywo(live) w pianoroll która to funkcja występowała aż do fl7 w fl8 nie ma tej funcji -chodzi mi o to że nie można zapisywać nut grając na klawiaturze w pianoroll tak jak w fl7

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/20 13:27 #1635

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
mh_sk napisał:

Ten ostatni sposób z nagrywaniem automatyzacji w osobnym patternie zadziałał, tylko nie rozumiem jednego- jakoś nie przypominam sobie, bym musiał nagrywać do oddzielnego patterna score'ów w FL5... Po prostu wrzucałem parę okien na edit events, wciskałem record, puszczałem songa i tyle z tego było- w żadnym patternie to nie było zapisywane (albo takie wrażenie odniosłem)


Ojj było było - a od czego jest main automation (pattern 9)? Jeżeli nie wiedziałeś to teraz już wiesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Recording- problemy 2008/09/20 13:31 #1636

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
ryhard napisał:

cześć cały czas szukam funkcji zapisu na żywo(live) w pianoroll która to funkcja występowała aż do fl7 w fl8 nie ma tej funcji -chodzi mi o to że nie można zapisywać nut grając na klawiaturze w pianoroll tak jak w fl7

pozdrawiam


Poczytaj ten post .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena