Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Problem z rozmiarem i formatem utworu 2008/10/07 23:35 #1744

  • ŁaciateX
  • ŁaciateX Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. Jestem tu nowy i dopiero zaczynam swą przygodę z FL. Posiadam Fruity Loops Studio 7XXL Producer Edition i mam problem z formatem i rozmiarem nagranej przeze mnie piosenki. Otóż piosenkę nagrałem bez żadnego problemu, ale muzyka jest w formacie *.wav (nie zwykły wav jak w telefonach, tylko jakiś wav powiązany z windowsem, którego na telefonie odtworzyć się nie da). Format to mniejsze piwko - to mnie nie martwi ... martwi mnie to, że utwór trwa ok. 3 minuty, a jego rozmiar to ... 75 MB ... próbuję to skonwertować w konwerterze na MP3 to jest napisane, że program nie może znaleźć odpowiednich kodeków do konwertowania, próbowałem to wrzucić do Virtual DJ'a, żeby to nagrać jeszcze raz w formacie mp3 z mniejszym rozmiarem - to też nic nie dało, ponieważ wyskoczył error z powodu zbyt dużego rozmiaru pliku. Proszę was o pomoc, bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam wszystkim FL'owców.

PS: Nie chodzi mi o zamianę formatu PROJEKTU tylko interesuje mnie zamiana formatu już gotowego UTWORU.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z rozmiarem i formatem utworu 2008/10/08 02:02 #1746

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Zacznijmy od tego, że wav jest raczej formatem dobrym do obróbki dźwiękowej. Do wszelkiego typu innych zastosowań np. odtwarzanie z telefonu, mp3 playera czy choćby windowsa, najlepiej korzystać z formatu mp3/ogg. W dzisiejszych czasach to już standard więc unikniesz kłopotów jakie masz teraz, a i rozmiar będzie mniejszy. Poza tym Fruity renderuje wysokiej jakości wavy. Twój telefon np. może go nie odtwarza bo jest za duży bit deph. Przy renderowaniu z Frutka na wielkość oraz jakość wpływa bardzo wiele czynników. W opcjach renderingu znajdziesz wszystko. Jeżeli wyeksportujesz plik wav w rozdzielczości 32 bitów, to nie dziw się, że będą problemy. Typowe komercyjne programy Ci go prawdopodobnie nie otworzą. Potrzebne są już bardziej zaawansowane narzędzia. Najlepszym sposobem jest render do 16 bit, a później konwersja programem typu Wave Lab lub Sony Sound Forge. Ja akurat korzystam z tego drugiego. I tam w opcjach konwersji jest standardowy format wav z windowsa. I z tym nie ma żadnych problemów. Każdy player Ci go otworzy. Gorzej z telefonem. Musisz zerknąć na stronie producenta telefonu jakie wavy obsługuje. Np. mój telefon nie odtworzy wavów powyżej 44 000 kHz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z rozmiarem i formatem utworu 2008/10/08 13:37 #1747

  • ŁaciateX
  • ŁaciateX Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za odpowiedź, spróbuję tak jak ty teraz piszesz zrobić i dam znać. Jeszcze raz dzięki za ekspresową radę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z rozmiarem i formatem utworu 2008/10/08 13:42 #1748

  • ŁaciateX
  • ŁaciateX Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
PS: Nie mogę znaleźć tego rendera ... jedyne co tu mogę zmienić to 512 sampli w panelu ASIO i Sample rate ... mógłbyś mi wytłumaczyć gdzie szczegółowo mogę zmienić to ustawienie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z rozmiarem i formatem utworu 2008/10/08 22:15 #1756

  • pietropol72
  • pietropol72 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Najlepszym sposobem , jesli masz już gotowy projekt,utwór jest wyeksportowanie go jako mp3.Bo z tego co rozumiem taki chcesz, głownie ze wzgędu na rozmiar. Żeby to zrobić daj w FL .."File", rozwinie ci się menu. tam daj "export" a potem "mp3 flie",Klikasz na mp3 file ..Patrz scereenshot....Wtedy pokaże Ci sie standardowe okno wyboru miejsca gdzie chcesz zapisaż plik i jaką nazwę ma mieć plik...Wybierasz miejsce, wpisujesz po jaką nazwą go zapisać..dajesz OK.
Wtedy otwiera Ci się okienko gdzie możesz sobie ustawić parametry pliku....Dajesz start i leci..po chwili masz zapisane...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z rozmiarem i formatem utworu 2008/10/08 22:19 #1757

  • pietropol72
  • pietropol72 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Sreen nr 2..Wybór formatu pliku w jakim zapiszesz i jego parametry...To jest ten render którego szukałeś..tak myslę ;-)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z rozmiarem i formatem utworu 2008/10/08 22:19 #1758

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ale po co Ci do tego panel ASIO? Przecież to jest sterownik i nie ma wpływu na opcje renderowania. We frutku klikasz z menu File -> Export i wybierasz format pliku np. wav lub mp3. Kiedy to zrobisz pokaże Ci się okienko explorera w celu zapisania pliku. Po zapisaniu otworzy Ci się okno renderingu i tam zmieniasz te opcje. Przy eksporcie do pliku wav korzystam z takich ustawień i nigdy nie miałem problemu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z rozmiarem i formatem utworu 2008/10/09 14:09 #1759

  • ŁaciateX
  • ŁaciateX Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ale jak tak robię to zmienia się jedynie format projektu i nie chce odtworzyć ... dobra spróbuję i poinformuję o postępach, dzięki za radę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena