Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Problem z nagrywaniem audio i sygnałów MIDI w FL studio 2009/01/08 15:44 #2589

  • smola
  • smola Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam. mam spory problem z moją fl'ką, zawsze kleiłem kawałki w step sequencerze ale wczoraj zakupiłem klawiaturę sterującą (pady Trigger Finger) i po konfiguracji chciałem spróbować nagrać jakiś mały kawałek. Jednak gdy wybieram tryb na song, włączam mikser, wybieram "Send 1" To w okienku "IN" nie wyświetla się moja karta dźwiękowa (Realtek AC97 Audio) i co za tym idzie, gdy chce coś nagrać, to fl niestety nic nie przechwytuje, i nagrywa się tylko głucha cisza. Próbowałem też ze sterownikami Asio4All, i wnich da się już wybrać coś w "IN" jak na screenie:




Ale którego "Realteka" bym nie wybrał to dźwięk co prawda się nagrywa, ale są różne szumy, trzaski, przekłamania, dźwięki są wydawane wielokrotnie, itp. Moje pytanie brzmi, co zrobić, żebym mógł wybrać moją kartę dźwiękowa w owym "IN" (podejrzewam że Asio4All nie uda zmusić się do współpracy z moją kartą), i co zrobić abym mógł nagrywać dzwięki z moich padów? (grać na żywo mogę bez problemów)

Acha, dodam jeszcze że próbowałem na wielu wersjach sterowników do mojej karty, obecnie mam najnowsze z nich, 4.06, i nadal lipa... :(

A może istnieją jeszcze sterowniki podobne do Asio4All, i któryś zadziała z moją kartą i FLem?

Tutaj jeszcze screen moich ustawień audio w flu:




Pozdrawiam, i proszę o pomoc...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z nagrywaniem audio i sygnałów MIDI w FL studio 2009/01/09 14:27 #2615

  • smola
  • smola Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mogliście wpaść na to żebym spróbował nagrać z mastera a nie z senda... :P Teraz mam kilka innych pytań:

1. Czy da się zrobić tak żeby po nagraniu jednego paternu nagranie się kończyło automatycznie, ale w trybie song? "W trybie paternu nagrywa się za pomocą klocków, co mnie nie satysfakcjonuje)

2. Czy mogę nagrywać np. sampel, i odtwarzać do tego przy nagrywaniu nagraną już wcześniej stopę i werbel, ale tak żeby nie zapisywało się to razem z tym werblem (Żeby zapisywało się tylko to co wystukuje na padach)

3. Czy w mikserze mogę ustawić na stałe tryb nagrywania żebym się nie musiał męczyć i co jedno nagranie ustawiać następne?

4. Ogólnie to największy problem mam z wpasowaniem się w tempo, jest coś co mogłoby mi w tym pomóc? :)

Pozdrawiam...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z nagrywaniem audio i sygnałów MIDI w FL studio 2009/01/09 16:16 #2617

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
jeśli chodzi o 4 pytanie . to ustaw sobie metronom będzie cisie łatwiej wgrać w tempo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z nagrywaniem audio i sygnałów MIDI w FL studio 2009/01/09 16:32 #2618

  • smola
  • smola Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
A jak mam owe ustojstwo ustawić? ;]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Problem z nagrywaniem audio i sygnałów MIDI w FL studio 2009/01/09 16:49 #2619

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
u góry fl-a masz pomarańczowe diody -podświetl tą z lewej strony u dołu (taka pałeczka z dymkiem)
wciśnij spacje aby sprawdzić działanie w razie czego pisz gg 7552426

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena