Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Coś takiego da się zrobić w FL Studio? 2009/03/11 19:40 #3583

  • Kido
  • Kido Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, od jakiegoś czasu słucham muzyki do której podałem linki niżej i zastanawiam się czy coś takiego da się zrobić w jakimś programie. Widziałem jeden filmik jak nagrywali coś w tym stylu i było tam chyba z 200 osób z różnym sprzętem...

O to link


Chcę zrobić jakąś wojenna piosenkę (podobną do tych czterech niżej), ale nie wiem czy na jakimś programie dałbym radę to zrobić, tym bardziej że pierwszy raz będę bawić się programem do robienia muzyki.

1. Pirates of the caribbean - barbossa is hungry


2. Crimson Tide - Hans Zimmer


3. Immediate Music - Electric Romeo


4. Immediate Music - Imperativa


Mam nadzieję że ktoś dokładnie mi wytłumaczy co potrzebowałbym do zrobienia jednej z takich piosenek i czy samemu dałby się to zrobić. Jeśli się da, to prosiłbym o linka do jakiegoś tutoriala który pokazuje jak zrobić taką muzę a nie jakiś hip hop, trance czy tam techno :P.


Z góry dziękuję za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Coś takiego da się zrobić w FL Studio? 2009/03/11 19:57 #3584

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
wszystkie brzmienia i rytmy osiągniesz na kazdym programie ale większość użytkowników tego forum korzysta z FL studio polecam zakupić najprostszą wersję ok.450zeta i próbować do tego troszkę mocniejszy procesor i pamięć i w miarę dobry odsłuch z dobrym dołem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Coś takiego da się zrobić w FL Studio? 2009/03/11 20:04 #3585

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
jeżeli masz umiejętności zapisu nutowego to będziesz musiał sie przestawić na klocki i słuch chociaż klawiatura wszędzie tak samo wygląda i radze do tego rodzaju muzyki zakupić klawiature sterującą co ułatwi Ci sprawę zapisu złożonych akordów i brzmień symfonicznych wtyczka ,której będziesz potrzebował na pewno to Edirol Orchestral jest też darmowa wtyczka produkcji DSK zdaje sie ,że nawet do pobrania na vsti

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Coś takiego da się zrobić w FL Studio? 2009/03/12 05:45 #3586

  • Kido
  • Kido Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
TRIOBAS 1 napisał:

wszystkie brzmienia i rytmy osiągniesz na kazdym programie ale większość użytkowników tego forum korzysta z FL studio polecam zakupić najprostszą wersję ok.450zeta i próbować do tego troszkę mocniejszy procesor i pamięć i w miarę dobry odsłuch z dobrym dołem


Mam Fruity Loops Studio 8.0 XXL Edition, 512ddr i Semprona 2600+. Komp chyba będzie za słaby? Jeśli tak to poczekam z tym aż kupię nowego.

TRIOBAS 1 napisał:

jeżeli masz umiejętności zapisu nutowego to będziesz musiał sie przestawić na klocki i słuch chociaż klawiatura wszędzie tak samo wygląda i radze do tego rodzaju muzyki zakupić klawiature sterującą co ułatwi Ci sprawę zapisu złożonych akordów i brzmień symfonicznych wtyczka ,której będziesz potrzebował na pewno to Edirol Orchestral jest też darmowa wtyczka produkcji DSK zdaje sie ,że nawet do pobrania na vsti


Na razie nie mam żadnych umiejętności z robieniem muzyki, więc będę musiał poczytać tutoriale. Masz może linka do tutoriali które skupiają się głównie na takim rodzaju muzyki? Szukałem już tutorialii ale były pod techno, co mi bardzo przeszkadzało, bo wolałbym od razu zabrać się za rodzaj muzyki który lubię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Coś takiego da się zrobić w FL Studio? 2009/03/12 06:31 #3587

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
do techniki robienia nawt podpowiedzi z techno mogą być jeśli chodzi o gatunek muzy ,który chcesz robić to już tylko pomysły , aranż i umiejętności muzyczne bo sekcja smyczków i innych tego typu instrumentów potrzebuje odpowiedniej harmonii

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Coś takiego da się zrobić w FL Studio? 2009/03/12 18:10 #3591

  • Kubazio
  • Kubazio Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 26
  • Otrzymane podziękowania: 0
jeśli masz zajawkę, chęci i umiejętności to na FL wszystko można zrobić :) życzę Ci powodzenia bo to kawał roboty :P jeśli zrobisz już jakiś kawałek to umieść go tutaj a chętnie przesłucham )
tworzę hip-hop
jeśli ktoś chcę współpracy pisać na prv :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena