Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zgrywanie wszystkich dzwieków w ścieżki wav 2009/03/26 20:20 #3775

  • ARL
  • ARL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, mam pewien problem i zupelnie nie wiem jak sobie z tym poradzic mimo, iz od dluzszego czasu juz uzywam FL do swoich produkcji. Chodzi mi mianowicie o zgrywanie wszystkich dzwiekow do formatu wav. Przykladowo mam gotowy bit i chce, by kazdy dzwiek byl zapisany osobno jako plik wav. Bardzo czesto trzeba to robic przed wyslaniem kawalka do masteringu. Powiedzmy ze mam zrobiony juz wstepny aranz. Kawalek trwa 3min i chce by kazda melodia - kazdy dzwiek byl zapisany osobno w wav(3min kazdego dzwieku), by osoba ktora robi mastering mogla odrazu otworzyc wszystkie probki i wszystko byloby ok. Mozna tak zrobic zapisujac kazdy dzwiek osobno. Czyli np. na playliscie zaznaczamy caly jeden dzwiek i go exportujemy do wav. Jest do dlugie i pracochlonne, bo trzeba zapisac kazdy dzwiek z osobna. Tu pojawia sie pytanie, mozna zrobic tak, by odrazu wszystkie sciezki zapisac osobno w formacie wav?Jesli tak to w jaki sposob?z gory dzieki za odpowiedz i prosze o wyrozumialosc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zgrywanie wszystkich dzwieków w ścieżki wav 2009/03/26 20:35 #3776

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Przy eksporcie do wav masz gdzieś opcję "Split Mixer Tracks"
Zaznaczasz i gitara :]
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zgrywanie wszystkich dzwieków w ścieżki wav 2009/03/26 20:39 #3777

  • ARL
  • ARL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
kumam, dzieki, ale czy to nie jest powiazane z kanalami w mixerze?bo niektorych dzwiekow w ogole nie podpinam pod mixer, gdyz nie widze takiej potrzeby

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zgrywanie wszystkich dzwieków w ścieżki wav 2009/03/26 20:45 #3778

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
tak mozesz zaznaczyć lecz przy renderowaniu jeden zapis -układ paternu zapisuje sie z jednej wtyczki należałoby zapis robić np akordy dla jednej wtyczki poternu w tym samym oknie paternu solówka potem jak masz zmianę tonacji w którymś tam takcie to też--także każdy patern ma zapis długości całego utworu ,co innego gdy masz nawrzucane powiedzmy pięć sytrusów z jedna barwą lub inna każda ścieżka zapisze się osobno ,nie wiem czy dobrze to zrozumiesz nie jest to łatwe ja np. każdy patern renderuję oddzielnie potem wprowadzam samplerem do numeru a wtyczkę która np. zabiera dużo pamięci usuwam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zgrywanie wszystkich dzwieków w ścieżki wav 2009/03/26 20:50 #3779

  • ARL
  • ARL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
kumam, tez tak czasami robie...wiadomo- niektore wtyczki pozeraja procesor, wiec zapisuje melodie w wav i otwieram jako sampel. pozniej natomiast i tak trzeba zgrac wszystko osbono w wavy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zgrywanie wszystkich dzwieków w ścieżki wav 2009/03/26 21:49 #3780

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Niestety czeka mnie chyba ten los bo znowu obładowuję komp niemiłosiernie... :P
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Zgrywanie wszystkich dzwieków w ścieżki wav 2009/03/28 00:46 #3796

  • ARL
  • ARL Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
faktycznie jak sie zaznaczy ta opcje to zgrywaja sie wszystkie dzwieki w wav'y osobno. jest jednak taki mankament, ze to jest powiazane z mixerem. i np. jezeli mamy dwa dzwieki podpiete pod jeden kanal w mixerze, to przez ta opcje zgraja sie one razem jako jedna sciezka wav(tzn dwa dzwieki naraz). stanowi to duzy problem np gdy mamy dwie rozne partie skrzypiec w bicie,a sa one podpiete pod ten sam kanal w mixerze. naloza sie one po prostu razem w jednej sciezce. czy jest mozliwy jeszcze jakis inny sposob na zgrywanie wszystkich dzwiekow jednoczesnie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena