Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Przejścia 2009/04/12 16:56 #3947

  • Michal_K
  • Michal_K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam ponownie.

Zrobiłem prawie cały utwór. Brakuje mi tylko przejść. Nie wiem, w których momentach je wstawić i jak je zrobić, żeby było naprawdę fajne (Nie takie zwykłe pokręcenie gałką. Może jeszcze są jakieś FX, efekty dobre, które w połączeniu z gałką fajnie brzmią.). I nie wiem jeszcze jak zrobić takie dłuższe przejście. Mianowicie na początku idzie takie "umc umc" (w sensie, że gra wszystko prawie) i potem po minucie następuję spokojny moment (tak jak w utworach trance) gra pad i pianino potem dołożony jest dance leads bez basu, perkusji itp. I chce jakoś płynnie przejść z tego " umc" do spokojnego momentu. Bo teraz brzmi jak takie urwanie melodii :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Przejścia 2009/04/12 21:41 #3955

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Michal_K napisał:

Witam ponownie.

Zrobiłem prawie cały utwór. Brakuje mi tylko przejść. Nie wiem, w których momentach je wstawić i jak je zrobić, żeby było naprawdę fajne (Nie takie zwykłe pokręcenie gałką. Może jeszcze są jakieś FX, efekty dobre, które w połączeniu z gałką fajnie brzmią.). I nie wiem jeszcze jak zrobić takie dłuższe przejście. Mianowicie na początku idzie takie "umc umc" (w sensie, że gra wszystko prawie) i potem po minucie następuję spokojny moment (tak jak w utworach trance) gra pad i pianino potem dołożony jest dance leads bez basu, perkusji itp. I chce jakoś płynnie przejść z tego " umc" do spokojnego momentu. Bo teraz brzmi jak takie urwanie melodii :/


nie powiedziałeś o co dokładnie chodzi lecz mogę się domyślić ,że chodzi Ci o wyliczenie taktów aby muzycznie się zgadzało uspokojenie rozbrykanego kawałka posłuchaj TNT jest na liście chyba w tej chwili na samym dole czy to ma tak wyglądać czy może szukasz czegoś innego- sprecyzuj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Przejścia 2009/04/12 22:17 #3956

  • sikor
  • sikor Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 0
skoro umiesz się obsługiwać programem i umiesz zrobić kawałek to nie wiem gdzie masz problem...
wymyśl sobie w wyobraźni jak to ma wyglądać i zrób tak jak sobie wymyśliłeś
bo skoro nie stoi na Twojej drodze techniczna przeszkoda to tylko wyobraźnia a w tym Ci nikt nie pomoże

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Przejścia 2009/04/12 22:18 #3957

  • Michal_K
  • Michal_K Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
To żeby było ładnie poukładane, o co mi chodzi.

1. Przejście takie właśnie jak w TNT. Żeby melodia nie była monotonna tylko, co ileś taktów pojawiało się przejście.
2. Nie znam się na budowie utworu i nie wiem, w których miejscach owe przejścia powinny być. Sporo mixowałem na traktorze i wiem, że żeby przejść z utworu na utwór muszą być te przejścia i równe frazy. A nie znając budowy nie wiem jak to zrobić. Więc tutaj chodzi mi o wyliczenie, jak to zrobić.
3. Chce zrobić jeszcze jedno inne przejście... mianowicie z pełnej melodii w spokojny pad z pianinem. Narazie mam zrobione free fiterem i wyciszeniem leadsa. Ale może są jakieś FXy lub inne sztuczki żeby jeszcze coś dołożyć i by był fajny efekt końcowy. Chce żeby to wyglądało jak ...np. Armin - Sail (orginal mix) w 2:08-2:14


Sikor... co do 3 przejścia może dam rade coś wymyślić... ale jakby mnie ktoś naprowadził czego użyć, bo całego programu nie znam to byłbym szczęśliwy.

Dla waszego info pracuje na FLu 2-3 miesiące dopiero :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Przejścia 2009/04/14 21:56 #3966

  • etzmen
  • etzmen Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Co do tego wyciszania bitu... sprobuj podłączyc instrumenty perkusyjne pod jeden kanal w mikserze i naloz na niego free filter. Pokrętłem cut off mozesz teraz plynnie sciszyc ta czesc utworu. Efekt czesto spotykany w Trance'owych utworach ;P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena