Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Tempo sampla 2008/07/13 16:03 #818

  • ryhard
  • ryhard Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Mama problem z dopasowaniem tempa sapla którego wgrałem do Granulizera ?!
mie potrafię ustawić tego samego tempa sampla i podkaładu perkusyjnego poprst oba tempa się rozchodzą niewim dlaczego tak się dzieje podobno Granulizer sam dobera tempo do sampla.
U mnie to chyba nie dzała
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Tempo sampla 2008/07/14 02:02 #828

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
LOL...Granulizer nie posiada takiej opcji. Przecież to wtyczka wykorzystująca syntezę granularną (jak sama nazwa wskazuje). Jego zadaniem jest...hmm rozwalenie sampla :D Rozciągnięcie, stworzenie zupełnie nowego dźwięku. Często używane przy wokalach. Zdaje mi się, że bardziej chodzi Ci o Slicer niż Granulizer. Powiedz jaki efekt chciałbyś uzyskać to może pomogę. Najlepiej wrzuć demo w postaci mp3 albo cuś.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Tempo sampla 2008/07/14 03:18 #834

  • ryhard
  • ryhard Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
tak jak pisałem w poprzednim poscie

wrzucam jakiegoś sampla np. acapella i prubuje dopasować chodźby kika to tego i niestety się nie zgrywa bo nie wiem jakie jest oryginaln tempo tego sampla ktrgo wrzusiłem do osobnego kanału a jest to w fl studio mozliwe tylko nie wiem jak to uzyskać a z opisu w Fruity Loops FAQ wynika że Granulizer to potrafi no chyba że się mylę

pozdawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Tempo sampla 2008/07/14 03:27 #835

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Definitywnie powinieneś użyć Slicera. Granulizer nie pomoże Ci uzyskać zamierzonego efektu gdyż po prostu nie jest do niego stworzony. Poczytaj o Slicerze i wypróbuj zamiast Granulizera.

EDIT:

Fruity Granulizer is a generator plugin that utilizes the granular synthesis technology. The source material for the Granulizer is a wave sample loaded by the user. Granular synths split a wave sample into many small pieces (?grains?), which are then played back according to the settings of the generator. The length and spacing of the grains can also be altered to achieve different effects.

Granular synthesis can be used to stretch a wave without altering its pitch and vice versa. It can be used to create lots of complex special effects. Since all of the parameters are automatable, you can even start with normal playback and then ?morph? to some kind of effect.


Fruity Slicer uses beat detection algorithms to slice a wave file into pieces and make them independently playable from the Piano roll or a controller. If the wave file contains slice/region data this will be automatically used instead of the beat-detection algorithm. Fruity Slicer offers playback, reordering of slices and time-stretching capabilities optimized for drum loops

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Tempo sampla 2008/07/14 03:42 #838

  • ryhard
  • ryhard Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
używałem i jednego i drugiego i nie mogę sobie z tym poradzić nawet po oglądnięciu video tutoriali slicer podzieli sampla na 100 małych kawałków ale mi chodziło tylko o dopasowanie tego sampla to tempa podkładu perkusyjnego

podobno mozna to zrobić za pomocą timestretching w Granulizer ale nie umiem tego zrobić o zgrozo

co ty nato??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Tempo sampla 2008/07/14 04:03 #840

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ahaaaa...trzeba było od razu. Napisałeś, że wrzucasz "NP" acapelle i to mnie zmyliło =) Gdybyś napisał, że chodzi konkretnie o acapelle to od razu bym skumał =)
Cóż, jest na to wiele sposobów. Jednym z nich jest właśnie granulizer. Ale nie jest on w stanie dopasować sampla do tempa projektu. Tym bardziej, że jest to wokal. Jeśli posiadasz program Recycle to jesteś w niebie. Możesz idealnie pociąć acapellkę i użyć w Direct Wave lub Kontakcie. To jest najlepszy i zarazem najbardziej skomplikowany i pracochłonny sposób, ale naprawdę warto. Jeżeli chodzi o Granulizer...to musisz robić to na wyczucie. Spróbuj rozciągnąć lub zwęzić Swoją acapellę metodą prób i błędów aż w końcu zgra Ci się z linią perkusyjną. Jeżeli chcesz to możesz też podesłać acapellę i podkład perkusyjny na mojego maila, postaram się to zrobić. To wcale nie jest trudna operacja wymaga jednak elastyczności od projektanta. Jest naprawdę cała masa sposobów na rozwiązanie Twojego problemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Tempo sampla 2008/07/14 04:08 #841

  • ryhard
  • ryhard Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
jak możesz to zerknij jak to robi ten gość wygląda na całkiem proste ale ja nie łapię
link:http://www.youtube.com/watch?v=mBAtZbnq0GY

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Tempo sampla 2008/07/14 04:16 #842

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Hola hola ten koleś robi to w zwykłym samplerze, a nie w Granulizerze. Ta metoda jest szybka z poziomu FL'a, ale ma jedną poważną wadę - zmienia się pitch naszego sampla. Wrzuć Swoją acapellę jako zwykły sampel (kanał w sekwencerze), a będziesz mieć dostęp do menu Time Stretching tak jak ten koleś.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena