Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Fruity Loops Studio, a pop-rock. 2010/05/20 13:43 #8284

  • Avaddy
  • Avaddy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.

Chciałbym się dowiedzieć (od jakichś rzetelnych ludzi) czy w FL Studio da się tworzyć podkłady muzyczne popowe/rockowe? Z tego co słyszałem to głównie rap/elektro się tam tworzy, a zastanawiam się nad kupnem programu. Oczywiście mam świadomość, że nie będzie to brzmieć jak 'żywe' instrumenty, ale chociaż podkłady przypominające je.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Avaddy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Loops Studio, a pop-rock. 2010/05/20 14:05 #8285

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, Fl Studio (dawniej Fruity Loops) pozwoli Ci wyprodukować muzykę w dowolnym gatunku. Jest to tylko narzędzie. Wszystko zależy od umiejętności wykorzystania samego środowiska DAW jakim jest Fl.
Jednym słowem Fl Studio = no limits (w mojej ocenie).

Istnieją również wtyczki dedytkowane muzyce Pop/Rock (przykłady wylistuję jak będę w domu)

Oczywiście mam świadomość, że nie będzie to brzmieć jak 'żywe' instrumenty, ale chociaż podkłady przypominające je.


tutaj muszę Cię zaskoczyć, ponieważ możliwości syntezatorów wtyczkowych jak i samplerów, które odpowiedzialne są za odtwarzanie spróbkowanych brzmiń oryginalnych instrumentów brzmią znakomicie. Oczywiście są tacy, którzy twierdzą, że nie ma to jak brzmienie pierwowzoru, ale bardzo niewiele osób, produkujących muzykę w oparciu o system zero-jedynkowy korzysta z żywych instrumentów.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Loops Studio, a pop-rock. 2010/05/20 14:36 #8287

  • Avaddy
  • Avaddy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
O, będę bardzo wdzięczny za jakieś wtyczki. W takim razie będę chyba zamawiał FL studio. Próbowałem jakiś darmowy odpowiednik tego programu znaleźć, albo chociaż tańszy, ale nie bardzo mi to wyszło. :p

Dziękuję za szybką odpowiedź. Myślisz, że wiele artystów pop-rockowych formatu globalnego/krajowego używają programów, a nie instrumentów? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Loops Studio, a pop-rock. 2010/05/20 16:28 #8288

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Na potrzeby gatunku Rock za pewne potrzebować będziesz dobrze brzmiących gitar: jedną z nich znajdziesz w samym fl studio: Slayer. Z komercyjnych warto polecić: Steinberg Virtual Guitarist Electric edition.

Myślę, że pozostali użytkownicy forum tworzący w gatunkach przez Ciebie preferowanych przedstawią kilka swoich własnych propozycji.

Wielu znanych producentów wykorzystuje Fl Studio w codziennej pracy
Oto oni:
1. Nely (Arma Secreta)
2. Mike Oldfield
3. Basshunter
4. Peter Presta
5. Tom Ellard
6. Matthew Dear
7. Seismic Crew
8. DeadMau5
9. 9th Wonder
10. Toby Emerson
11. Steve Duda
12. Ripley+Jenson
13. Doug Lazy
14. Jeff Samuel
15. Meg Hentges
16. Mark Tinley
17. AudioJack
18. Justin Lassen
19. Infinity Beats
20. Secret Cinema
21. Jay Frog
22. Jimmy Hinson

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Loops Studio, a pop-rock. 2010/05/23 11:09 #8298

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Zapewne zdajesz sobie sprawe z tego ze by uzyskac swietne brzmienie(nie przeypominajace tylko swietne;),musisz zaopatrzyc sie w konkretne instrumenty.A te nie sa niestety tanie.Gwarantuje jednak ze placac za nie ,nie bedziesz zalowal bo brzmia ...hm identycznie jak dla mnie.
Co do samego FLa to rowniez polecam poniewaz za FL Studio placisz tylko raz.A jest to potezna stacja robocza.Zadna tam semi-pro tylko konkretna,bardzo intuicyjna,swietnie zaprojektowana aplikacja,powoli doceniana w swiecie i zauwazana przez "wielka czworke".Posiadajaca sama w sobie,wszystko co potrzebujesz by stworzyc kawalek pro.Uzupelniona o instrumenty czy efekty innych producentow jest swietnym narzedziem pobudzajacym kreatywmosc;)
Moje typy to:
Cakewalk - SI-Studio (Git.Basowa,Sekcja smyczkow,Electric Piano,Perkusja}
MusicLab - Realstrat i Real Guitar 2 (Bardzo dobre gitary jesli nie najlepsze)
Arturia - Brass (Wiekszosc instr.detych)
IK Multimedia - Sample Tank 2 oraz Miroslav Philharmonik(Obydwa posiadaja w sumie 8GB biblioteke brzmien,od gitar,fortepianow,etnicznych brzmien etc(Sample Tank)po pelna sekcje orkiestry symfonicznej)
Image Line - B4 (Oragany)
Jest wiele innych instrumentow i efektow lecz radze przetestowac osobiscie,wtedy stworzysz najlepsza dla Ciebie kolekcje.Inaczej moze sie zdarzyc ze zaladujesz DAWa zbednymi smieciami.A uwierz mi wiekszosc z nas w pierwszych miesiacach zglebiania arkan FLa zaladowywala folder- c:Program files\Vst Plugins(domyslna lokalizacja do instalowania instr. oraz efektow)taka iloscia"swietnych"wtyczek ze pozniej nie szlo sie polapac co z czym sie je.
Firmy ,ktore wymienilem posiadaja w swoim asortymencie oczywiscie jeszcze multum instrumentow o elektronicznych brzmieniach czy tez efektow,lub roznych narzedzi do pracy nad miksem,czy plikiem lub sciezka,ale juz Twoja w tym glowa;)
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ahremov.

O:Fruity Loops Studio, a pop-rock. 2010/05/23 11:44 #8301

  • Avaddy
  • Avaddy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
O, dziękuję bardzo za podpowiedź.

Obawiam się trochę kupna FLa, ponieważ głupio byłoby go zakupić, a później nie używać. Zaryzykuję jednak i zamówię sobie FL Studio Express Edition. Co do wtyczek - tu na pewno tylko darmowych będę używał. Zapewne nie będę potrafił nic zrobić i po prostu nie będę tego używał, a tu już by było pieniędzy naprawdę szkoda. No nic, popróbuję poszukać czegoś darmowego, zamówię to i w tygodniu może pobrzękam, dzięki! :P

P.S. Jakiś DOBRY, polski tutorial do POP-ROCK na FL Studio może znacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Loops Studio, a pop-rock. 2010/05/25 00:04 #8316

  • Lecter
  • Lecter Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
nie bierz żadnego express edition bo to połowy (jak nie wiecej) przydatnych opcji nie ma. DObrym tutorialem do pop-rocka jest po prostu znać się na rytmice oraz na korekcji zywych instrumentów (ustawienia piecy, miksera przy naglaśnianiu itd) oraz oczywiście mieć ucho.

BTW. Czemu wszyscy chcą tutoriali a nikt nie uczy się na własnych błędach/poprzez poznanie? :P
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fruity Loops Studio, a pop-rock. 2010/05/25 01:35 #8318

  • Avaddy
  • Avaddy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Bo tak jest ciężej i zniechęca. :p

Lepsze wersje są sporo droższe, a niestety nie mogę sobie pozwolić na tak duże wydatki. Tylko Express Edition wchodzi w grę, z tą znajomością może być problem, dlatego też jakiś Tutorial 'od podstaw' byłby przydatny. ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena