Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Fl Studio extended memory 2010/09/18 13:09 #9534

  • Nihiri
  • Nihiri Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam pytanie odnośnie uruchamiania fl studio za pomocą extended memory.exe. Poczytałem o tym trochę na google, ale w zasadzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Czy skorzystanie z tej opcji faktycznie zwiększa możliwości programu, jeśli chodzi o zużycie RAMu? Zaznaczam, że chodzi mi o wersję windowsa xp 32 bit (home). Może ktoś korzysta z tej opcji i może się wypowiedzieć?

Aktualnie mam 2gb ram i win home xp 32 bit. Zastanawiam się nad zakupem jeszcze dwóch giga pamięci, ale czytałem, że niekoniecznie zostaną one wykorzystane w fl studio, a extended memory sprawdza się raczej na systemach 64 bitowych. Czy zakup dodatkowych 2gb ramu i grzebanie w ustawieniach windowsa (plik boot.ini) oraz korzystanie z extended memory będzie efektywne? Czy program (i system) działa stabilnie? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fl Studio extended memory 2010/09/18 15:17 #9540

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Mnie się osobiście wydaje, że RAM bardziej służy do obsługi sampli niż do kreowania dźwięku- najwięcej to procek w tym zakresie obrywa.

Ale fakt, pamięci operacyjnej i gigaherców procesora nigdy za mało... ;)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fl Studio extended memory 2010/09/18 15:58 #9543

  • Nihiri
  • Nihiri Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak tak, głównie właśnie o sample mi chodzi. Np. jak załaduję coś z Sample Fusion do Direct wave'a albo do Independence Yellow Tools to wzrasta zużycie ramu. Dokupiłbym więcej giga ramu, ale chciałbym widzieć, czy ma to sens, bo czytałem, że Fl Studio (podobnie zresztą jak inne programy pod xp) mogą mieć maksymalny rozmiar alokacji pamięci 2gb. I po to od Fl 7 wzwyż dołożono opcję 'fl studio extended memory.exe', aby frutek mógł mieć więcej niż te 2 gb. Dlatego ciekaw jestem czy nie obywa się to bez żadnych problemów typu blue screen of death albo zwiechy FL, bo i takie rzeczy czytałem. Fajnie gdyby ktoś, kto korzysta z tej opcji się odezwał. Być może też coś opacznie rozumuję :).

Ok, sprawdziłem to sam (postępowałem według instrukcji zamieszczonej w manualu Fl Studio) i niestety u mnie to nie działa. Musiałem przywracać system, bo po zmianie wpisu w pliku boot.ini system padł i był nie do odratowania. To tak ku przestrodze dla innych ciekawych świata :). Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Nihiri.

O:Fl Studio extended memory 2010/09/18 19:09 #9548

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
Rozumiem ze procek nie jest Duo?zrywa projekt?jakis czas temu pracowalem z 1.80 i doszedlem do dwoch kostek po dwa giga ramu.XP 32 maksymalnie wykorzysyuje do 3 giga.
Cos tam poszlo dalej ,ale widoczna roznice zauwazylem dopiero po przesiadce na Core2Duo.
Mam Duo 2.2 i 2 razy 2GB Ram.XP32bit i nie ma problemu nawet z bardziej rozbudowanymi projektami.Musze jednak przyznac ze gdy zapchalem projekt petlami i innymi plikami audio,trza bylo uzywac suwaczka od latencji.
pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Fl Studio extended memory 2010/09/18 20:42 #9552

  • Nihiri
  • Nihiri Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie :).

Też mam procek duo (1.8 na rdzeń) i faktycznie różnica jest duża - wcześniej miałem pentium 4 i niestety domyślnego utworu Fl Studio 'just hold on' odpalić bez trzasków nie mogłem (10 ms). Jeśli chodzi o sprawę rozszerzenia alokacji pamięci dla Fl studio, to zapytałem o to z ciekawości i z myślą o przyszłości i ewentualnej potrzebie udźwignięcia większej ilości próbek. Na razie jeszcze nie miałem takiej potrzeby. Dokupię chyba jeszcze jeden giga ramu i to będzie wszystko na jakiś czas.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Nihiri.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena