Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Latencja 2010/10/24 12:06 #9927

  • magic19931
  • magic19931 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
Używając Fruity Loops'a 9 przypisałem sobie klawisze klawiatury jako poszczególne akordy, gdy na żywo naciskam załóżmy klawisz 'q' to bez problemu w tym samym czasie jest dzwięk, a gdy naciskam record to jest latencja i muszę przesuwać klocki piano roll potem o jedno polę w bok żeby było dobrze, wiecie może o co chodzi? Posiadam również klawisze casio wk-1200 (niestety nie mogę ich przetestować bo czekam na kabel usb-midi który dojdzie w środę) oraz Akai- MPD 18 który jest u mojego brata a też dojdzie do mnie w środę i nie wiem czy też tak będzie..

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez magic19931.

O:Latencja 2010/10/24 16:01 #9928

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
W jaki sposób przypisałeś klawisze pod akordy? Jest to w ogólę możliwe w FL Studio?

Latencja jest zawsze, więc na 99% wydaje Ci się, że na żywo jest okej, a podczas nagrywania wychodzi właśnie ta latencja. Zmniejszasz ją w ustawieniach audio, choćby tylko do nagrywania. Poniżej 10ms to tak w miarę jest. Ten 1% to jakiś dziwny crash programu którego nie da się wytłumaczyć i pozostaje reinstalacja softu ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Latencja 2010/10/24 16:54 #9932

  • magic19931
  • magic19931 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
a jak zmniejszyć w audio?
Jak sampluje w Slicerze i potem przesuwam na FPC to tam ustawiam :)

a czy na sprzęcie też będzie? chodzi o to ,że boje się ,że jak będę się bawił MPD 18 to tak bedzie ;/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Latencja 2010/10/24 19:13 #9933

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ech... Czyli po prostu samplujesz. Akord jest to harmoniczne połączenie co najmniej 3 dźwięków i miałem nadzieję, że przypadkowo odnalazłeś sposób na automatyzację partii zmieniania akordów (bo taka opcja w FL jest, ale nie wiem jak to zautomatyzować).

Parę dni temu był temat o latencji już 3 chyba w tym miesiącu, też o Casio, napisałem tam wyraźnie:

"latencja jest wprowadzana przez programy komputerowe na wejściu i wyjściu dzięki czemu m.in. mają więcej czasu na przemielenie informacji i do zera tego nie zbijesz. Po drugie MIDI nie wprowadza żadnych opóźnień niezależnie czy jest to klawiatura sterująca czy keyboard. Gdyby tak było to miałbyś latencję w keyboardzie, bo to urządzenie to też moduł dźwiękowy i klawiatura jednym.

Latencję ustawiasz po prostu w sofcie, tak aby była jak najniższa, ale żeby komputer był w stanie płynnie i czysto dźwięk wyrobić. W FL Studio jest to w opcjach audio. Najlepiej korzystać ze sterowników ASIO, dla kart nie posiadających wsparcia odpowiednio ASIO4ALL. Ustaw około 10ms i testuj sprowadzając niżej lub wyżej"

Nie ma co tu rozkminiać, masz dobry komputer to zmniejszasz latencję i grasz płynnie, jeżeli komp nie wyrabia to musisz mieć większą i żadny sprzęt typu kontroler midi nie ma tu nic do rzeczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Latencja 2010/10/24 19:24 #9934

  • magic19931
  • magic19931 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie o to mi chodzi..

Nie możecie po prostu jasno napisać co zrobić w ustawieniach zeby była mniejsza? tak mam bardzo mocny komputer z dużą ilością pamięci..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Latencja 2010/10/24 20:00 #9937

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No to ja nie wiem o co Ci chodzi, pytasz czy na sprzęcie nie będziesz miał takiej latencji mimo, że już pisałem o tym, że latencja nie zależy od kontrolerów.

Jak zmniejszyć latencje też napisałem, w ustawieniach audio. Czego w tym nie rozumiesz?

Przecież nie podam Ci dokładnych współrzędnych w pikselach, kiedy jest tylko jedno menu konfiguracji audio w FL Studio, w którym 1/3 ekranu zajmuje ustawienie latencji w formie wielkiego suwaka lub ogromnego przysisku ustawień ASIO.

Podaję gotowego linka do tutoriala video, może to pomoże jakoś.

www.vsti.pl/video-tutoriale-fruity-loops...racja-fl-studio.html

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena