Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

problem z nagraniem płyty audio z wyeksportowanego wav'a 2010/10/29 18:41 #9990

  • qtopia
  • qtopia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam ponownie. Proszę o pomoc bo czasu coraz mniej, a muszę przygotować płytkę audio.
W Fl eksportuję kawałek do wav (już jako mix) i jeżeli w opcjach renderingu zaznaczę 16bit to Nero bez trudu to łyka, jednak jak mam wav w 32bit float (0.24) to przy ładowaniu do nero pojawia się komunikat, że nie obsługiwany format bądź plik uszkodzony (-próbowałem na różnych kompach i różnych wersjach nero).
32 bitowy wav jest 2 razy większy i na moje ucho wszystko brzmi lepeij - czy jest jakiś sposób żeby go nagrać jako ścieżka Audio? Co mam zrobić? Inny program do wypalania? inna konwersja?
Z góry, dzięki za odpowiedź

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem z nagraniem płyty audio z wyeksportowanego wav'a 2010/10/29 19:16 #9991

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
Na Twoim miejscu spróbowałbym nagrać na najnowszej wersji Nero (jeżeli używasz starszej) lub zmniejszyć rozdzielczość bitową do 24bit. Możliwe, że Nero nie łyka takiej rozdzielczości, bo standardem formatu CD jest 24bit/44100 Hz
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem z nagraniem płyty audio z wyeksportowanego wav'a 2010/10/29 19:28 #9992

  • qtopia
  • qtopia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
tylko że ja nie mam opcji 24bit, niżej niż 32 jest 16 - dysponuję FL5 .
OK zmieniam pytanie:
Co mogę zrobić by: mając do dyspozycji FL5 (w którym mam całość materiału), edytor dzwięku- cool edit pro v1.2 i nero 6 ultra edit. żeby płyta audio brzmiała najbardziej przypominając jakościowo to, co słyszę, odsłuchjąc wszystko w FL?
Nie wiem czy temat dotyczy konkretnie tego forum, ale z tego co wiem, bywa tutaj niejeden czarodziej dźwięku więc proszę o pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem z nagraniem płyty audio z wyeksportowanego wav'a 2010/10/29 19:48 #9994

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
A co sądzisz o zgraniu do 32bit i konwersji do 24 w Cool Edit? Oczywiście jeśli udostępnia taką opcję. Musisz mieć świetny słuch, że słyszysz różnicę w bitach, bo ja na przykład mam z tym problem :) A z CD jest tak, że choćbys nagrał w najlepszej jakości, najwyższej rozdzielczości i na najlepszym sprzęcie, to i tak po wypaleniu wszystko zostanie ujednolicone do w/w wartości :) teoretycznie
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem z nagraniem płyty audio z wyeksportowanego wav'a 2010/10/29 20:23 #9995

  • qtopia
  • qtopia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0
OK, z tym świetnym słuchem to jednak błedny wniosek wynikający z mojej winy- porównywałem (na tym samym sprzecie) po prostu zgrany na płytę cd audio piku - wav 16bit z tym 32 bitowym jeszcze nie zgranym na CD.
Zrobiłem test na kompie, bez zgrywania na cd i nie słyszę różnicy między 16 a 32, więc słuch mam przeciętny, a wina leży gdzieś pomiędzy mixem a wysunięciem się szufladki z płytą po wypaleniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem z nagraniem płyty audio z wyeksportowanego wav'a 2010/10/29 20:41 #9997

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
Cóż, ja na przykład słyszę różnicę między ASIO4ALL a standardowym sterownikiem dźwięku w moim kompie, a jak ogólnie wiadomo, prawda leży zawsze pośrodku :) porownaj to w ten sposób, może się po prostu okazać, że odsłuch pozostawia wiele do życzenia, a nagranie jest w porządku :) posłuchaj na różnych wariacjach sprzętowych, odtwarzacz CD, mp3 (jeżeli obsługuje wav), dvd, itede, itepe, możliwości są nieograniczone, a może się okazać, że nie ma powodów do zmartwień :)
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem z nagraniem płyty audio z wyeksportowanego wav'a 2010/10/29 20:49 #9998

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Co Wy za przeproszeniem pieprzycie :D.

Oczywiście, że 32 bitowy dźwięk będzie brzmiał lepiej bo będzie znacznie dokładniejszy co jest bardzo odczuwalne przy nagraniach akustycznych.

Ale zapominacie, albo może nie wiecie o jednej rzeczy: Płyta Audio CD to jest nieprzekraczalny standard na którym możesz nagrać dźwięk w rozdzielczości 44,1kHz i 16 Bitach, nie przeskoczysz tego choćbyś nie wiem co robił, bo to jest Audio CD właśnie. SACD (Super Audio CD) ma lepszy format z tego co wiem, ale to już zupełnie co innego.

Na tym właśnie między innymi polega mastering na płytę - pracujesz w jak najlepszym formacie, ale końcowy efekt zgrywasz do formatu obsługiwanego przez Audio CD (w przypadku płyt CD, na Vinyl mastering zapewne wygląda inaczej).

Idąć tym myśleniem - po co masz eksportować do 32 bitów aby potem nagrywać w 16 bitach? Nawet jak zmusisz program (Nero to zły pomysł do wszelakich oficjalnych nagrań, lepiej skorzystać z jakiegoś dedykowanego oprogramowania, już nie mówię o authoringu jakimś, ale cokolwiek co dobrze radzi sobie z audio cd, a nie wrzuca ścieżki byle jak co robi nero) to i tak cofnie Ci z powrotem do 16 bit.

Nero Ci teog nie czyta, bo to nie jest prawidłowy format ACD, wrzuć końcowe nagranie do poprawnego formatu i dopiero nagrywaj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem z nagraniem płyty audio z wyeksportowanego wav'a 2010/10/29 20:59 #9999

  • Krzycyt
  • Krzycyt Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Kiszenie kapuchy to je moje hobby!
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ajajaj, a jednak 16bit, wiedzialem, ze cos pomylilem :D Panie N.E.X., jest Pan gwarantem pełnego profesjonalizmu i rzetelności, a... popieprzyc każdy czasem lubi :)
Przepraszam za brak polskich znakow, ale moj telefon ich nie obsluguje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena