Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kontakt Player 2011/04/20 18:15 #11977

  • małolat
  • małolat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam .Jestem prawie pewny ale potrzebne mi jest inne zdanie: jestem szczęśliwym posiadaczem (do wczoraj ) samplera Kontakt Player free . I chciałbym zapytać czy wersja free ma zablokowane zapisywanie własnych ustawień ? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kontakt Player 2011/04/20 19:23 #11978

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Kontakt Free niestety ma zablokowane praktycznie wszystko - nie można edytować ani otwierać zewnętrznych brzmień innych niż te zawarte w darmowej bibliotece dostarczanej osobno wraz z darmową wersją. Uruchamia się wtedy wersja demo działająca krótki czas. Niestety nie nadaje się do niczego poza odtwarzaniem dołączonych brzmień ;). Szkoda, bo pełna wersja kosztuje krocie, a pod Kontakta jest dużo ciekawych brzmień niezależnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kontakt Player 2011/04/20 20:20 #11979

  • małolat
  • małolat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dzięki :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez małolat.

O:Kontakt Player 2011/04/20 22:49 #11980

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Ale nie jest tak źle. NEX sam kiedyś mi podpowiedział, że niektóre nki (są darmowe a jakże) z powodzeniem wykorzystasz za pomocą DirectWave (plugin natywny FL Studio). Gdzieś na tym forum wrzuciłem przykład fajnego zestawu gitarowego jaki znalazł w sieci NEX. Brzmi naprawdę zacnie. Swoją drogą można by zebrać w osobnym wątku linki do darmowych zestawów nki i innych formatów obsługiwanych przez DirectWave.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kontakt Player 2011/04/20 23:46 #11981

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No tak, ale DirectWave czyta tylko jeden z formatów który posiada pojedyncze instrumenty. Formaty warstwowe już nie (a te wykorzystują większość sampli). Np. mam bardzo dobrą darmową gitarę elektryczną z odgłosami gryfu ale nie odpalę, bo DW tego nie czyta. Drugi minus to zapisywanie każdych wavów z DW do folderu projektu przez co robi się bałagan i zaczyna za dużo ważyć. Czasami można się podratować DW jednak większość tego co uzbierałem nie uruchomię na tym :(. Czekam więc na lepsze czasy aż będę miał pełnego kontakta, być może z całym Komplete 7.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kontakt Player 2011/04/21 00:19 #11982

  • małolat
  • małolat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
Czy sample wielowarstwowe to inaczej multi -sample ? Byłem chory jak to tłumaczyli w szkole :)Kiedyś "Estrada i Studio wydała taką symulację mooga.Nie przepadam za tym instrumentem ale pobrałem z ciekawości czy Kontakt sobie z nią poradzi i poradził ,czyta. Chodź to NKI to nie było przy nim folderu z wavami ? Może do symulacji syntezatora,to nie potrzebne ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kontakt Player 2011/04/21 00:56 #11984

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Sample to sample, nie ma tu żadnej emulacji. Multisample to nagrane nuty każda po każdej aby można było grać jak na oryginalnym instrumencie. Chodzi tutaj o właściwość Kontakt'u mogącego grać jednocześnie kilkoma dźwiękami w jednym pliku - struny, tłumienie, dźwięki gryfu itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena