Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

wtyczki typu player, free a produkcje komercyjne. 2011/05/26 22:02 #12534

  • Lecter
  • Lecter Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
Trudno w sumie wyrazić mi moje pytanie bo się pewnie w terminologii pogubię.

Zbliżam się, wielkimi krokami, do zakończenia nagrań oficjalnej płyty, dystrybuowanej przez normalne wydawnictwo, i tu pojawia się moje pytanie. Czy w produkcie komercyjnym, jakim niewątpliwie jest oficjalna płyta CD, mogę wykorzystać wtyczki typu NI KOMPLETE Player czy Amplitube Free? Jak wygląda to licencyjnie bo nie mogłem się doszukać odpowiedzi na me pytanie :)
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: wtyczki typu player, free a produkcje komercyjne. 2011/05/26 22:40 #12536

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wiesz co, generalnie zwracam na to dużą uwagę i nie spotkałem się jeszcze z tym aby było to zabronione. Wszystko co jest darmowe może być wykorzystywane komercyjnie jak i niekomercyjnie chyba, że jest to specjalnie zaznaczone. Sprawdź jeszcze dokładnie z helpie. W światku muzycznym na szczęście jest lepiej niż np. graficznym - praktycznie każda aplikacja może być wykorzystywana komercyjnie tak jak i sample royalty free czy darmowe brzmienia gdzie nie ma takiego zakazu. Freeware przeważnie "jest jak jest" i tyle piszą w helpie :).

Z tego co zaobserwowałem raczej wszyscy domyślnie korzystają komercyjnie, a jeżeli coś nie może być tak wykorzystywane to jest to wyraźnie zaznaczone "free for non-comercial use".

Z płatnymi właściwie nie ma takich easter eggów - jedynie wersje EDU nie mogą być wykorzystywane komercyjnie, które i tak bardzo trudno zdobyć, bo za 50% ceny mamy aplikację na włąsny użytek przeważnie tylko po okazaniu papierów studenta uczelni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: wtyczki typu player, free a produkcje komercyjne. 2011/05/26 22:45 #12537

  • Lecter
  • Lecter Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
Dzięki za odpowiedź. Nie sądziłem ze tego można się w helpie spodziewać. Jeśli to prawda to w sumie bardzo mi to ułatwi życie :P Wolałbym amplitube na hardcore (który ssie niczym tania bułgarka) nie zamieniać :P Ewentualnie na Guitar Riga :)

W sumie jak wykopię info o tym to warto byłoby gdzieś to dużymi literami zaznaczyć u nas na stronie, tak dla potomnych :)
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: wtyczki typu player, free a produkcje komercyjne. 2011/05/26 22:56 #12539

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, przeważnie jest to w helpie w różnych działach. Czasami w instrukcjach. Trzeba poszukać. W FL Studio w helpie jest napisane, że można wykorzystywać aplikację komercyjnie posiadając odpowiednią licencję wyłączając w to wbudowane sample które są własnością odpowiednich osób je tworzących.

Hardcore to lipa jakich mało, skopali tą wtyczkę na całej linii :O.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena