Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

"Crash" 2011/09/04 11:47 #13700

  • WTS
  • WTS Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, mam pytanie jak zrobić taki "crash" jak jest w tym kawałku



1:16 - taki przedłużający się, nie wiem jak to nazwać ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Crash" 2011/09/04 12:10 #13701

  • Lecter
  • Lecter Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
Podam 3 sposoby.
1) Kupujemy wałeczki do perkusji, statyw, crasha, mixer, mikrofon pojemnościowy i całe okablowanie, Podłączamy all, ustawiamy itd. Grając na crashu wałkami, uderzamy ze zmienną dynamiką (najlepiej uderzać dwójkami). Dat to nam efekt narastania crasha. Kończymy stanowczym uderzeniem.
2) Bierzemy 2 takie same sample crasha. Jeden reversujemy. Odejmujemy punkt głównego hita w crasha (najwyższy transjent) w obydwu samplach. Składamy je tak by falami częstotliwości się zgadzały i nie było między nimi żadnego przeskoku.
3) Ustawiamy czeste powtarzania na danym hicie. I w tym momencie bawimy się z automatyką. Obcinamy atak by nie było słychać głównego hitu, usuwamy opcję cut by itself, bawimy się z velocity (tak by narastało). Do podkreślenia barwy można nałożyć reverb :)

Najbardziej polecam opcję nr1. Wiadomo, najlepiej smakuje jak się samemu upichci :)

Jeśli idzie o ciągnący się crash to najlepiej jest
1) na sam tależ zakłądamy jakikolwiek metalowy łańcuszek, najlepiej takie małe kuleczki, jak do nieśmiertelnika) i to nam świetnie wydłuży brzmienie crasha
2) cyfrowo to lipa, bo można to po prostu time stretchingiem i auto strojeniem zrobić, moze zagęścić reverb.

Tyle ode mnie. Pozdro :)
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: "Crash" 2011/09/04 13:43 #13702

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jeżeli chodzi o sposoby zrobienia to tak, jedynie co to można nagrać, ze zwykłego sampla crasha nie da się uzyskać dobrego efektu bawiąc się w obróbkę. No ale z drugiej strony mamy XXI wiek i najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie takiego sampla już gotowego, nie tworzenia go od zera jeżeli nie masz na stanie potrzebnych narzędzi. Byłoby to iście nieekonomiczne i porównywalne do kupienia chleba w piekarni za 5zł, a nabycia terenu pod uprawy, zakupienia odpowiedniego zboża, zasianie, pielęgnowanie, zebranie żniw, przemiał na mąkę i dopiero z tego upieczenie chleba ;]. Na perkusji też trzeba nauczyć się grać, nagrywać odpowiednio także, pomijam koszty i czas włożony w nagranie jednego tylko sampla.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena