Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Live-Looping - Wtyczka 2011/09/09 21:25 #13742

  • Rybens
  • Rybens Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jestem nowy na forum, więc chciałbym się przywitać ;)

Szukam ostatnio wtyczki do Fruity Loopsa, która funkcjonalnością przypomina tą z Ableton'a Live. Nazywa się ona 'Looper'.
Umożliwia mi ona nagrywanie na żywo tego co zagram na moim sprzęcie MIDI, a później dograć do tego jakieś instrumenty (ale wszystko za pomocą kontrolera MIDI!). Wszystko to mogę kontrolować za pomocą jednego przycisku, który np. zaczyna nagrywanie i je pauzuje.

Zna ktoś może jakąś alternatywę właśnie do FL Studio? Ponieważ szukam już od dłuższego czasu, ale wciąż znajduję tylko wtyczki, które mnie nie zadowalają.

Z góry dzięki za pomoc :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Live-Looping - Wtyczka 2011/09/10 06:15 #13743

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, opcja "dopisywania nut" w pętli do zarejestrowanych nie co wcześniej dostępna jest w fl studio w postaci dwóch przycisków na pasku narzędzi, a które zaznaczyłem na poniższym screenie (ten pochodzi z wersji Fl Studio 10)



Powyższe opcje trzeba aktywować
Pierwsza (od lewej) z nich odpowiedzialna jest za dogrywanie nut do już istniejących w piano roll, natomiast druga za odtwarzanie zarejestrowanego materiału w pętli.

Uwaga, czas trwania pętli (jej długość) ustawiamy dokonując zaznaczenia z poziomu okna Playlisty interesującej nas ilości taktów.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena