Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wasze ulubione wtyczki, paczki ze samplami etc... :D 2011/11/08 20:41 #14291

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie. Jest trochę późno tak więc zacznę od razu.
Zdechł mi komputer. Mam na myśli twardy dysk. Miałem tak swoje wtyczki, dźwięki etc, etc... Chodzi o to by zaktualizować moje zbiory.
Część wtyczek mam (darmowe) podobnie jak sample.
Tutaj taka prośba do was. Możecie poradzić mi jakieś wtyczki, których używacie? Mam teraz sporo wolnego miejsca na dysku. :D
{Potrzebuję wtyczek metalowych :) gitary, perkucha. (ale to tak w roli eksperymentalnej) głownie proszę was o wtyczki, maszynki, sample potrzebne do tworzenia muzyki klubowej, Hands up czy house, dance... Pod tym względem mój zbiór i tak nie był bogaty ale ucieszył bym się z waszej pomocy.

Jeszcze drobna sprawa. ZNa ktoś nazwę dobrego VST odzwierciedlającego skrzypce? Zazwyczaj miałem do czynienia z raczej kiepskimi wtyczkami tak to ujmę "symfonicznymi".

Tak raz muzyka klubowa, metal a za chwile muzyka poważna. Mam szerokie horyzonty muzyczne. :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wasze ulubione wtyczki, paczki ze samplami etc... :D 2011/11/08 23:04 #14296

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No i nie znajdziesz, smyczki to jeden z najtrudniejszych instrumentów do odwzorowania przy pomocy midi. Nawet przy pomocy najdroższych profesjonalnych bibliotek trzeba się napocić aby zabrzmiało choć trochę wiarygodnie mimo masy artykulacji którymi wtedy żonglujesz lepiej niż cyrkowiec ;).

Z wtyczek polecam znalezienie dla siebie kilku dobrych narzędzi i nauczenie się ich obsługi w czym pomoże instrukcja dołączana do produktu ;). Sam kiedyś miałem kolekcję wtyczek liczącą prawie 300 egzemplarzy (freeware i rzadkie perełki dostępne okresowo za darmo), teraz korzystam z 2 syntezatorów (ale konkretnych) i wychodzą znacznie lepsze rzeczy ;). Nie wnikam czy szukasz takiej kolekcji do presetów czy nie, jednak sytuacja jest taka sama.

Jeżeli kupiłeś kiedyś EiS to poszukaj na płycie folderu CM Studio. Od jakiegoś czasu znajdują się tak naprawdę konkretne wtyczki, różne odmiany komercyjnych instrumentów. Dla Twoich potrzeb może to być GenesisCM (sprawdź w necie jakie to ma brzmienia potężne) czy ZebraCM. Na tych dwóch ukręcisz masę dźwięków, jeżeli tylko poznasz jak działają (w końcu do tego są, to nie romplery do odtwarzania presetów).

Do tego możesz dorzucić Synth1 (darmowy) i ogarniesz wszystko z tych gatunków jakie chcesz ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Wasze ulubione wtyczki, paczki ze samplami etc... :D 2011/11/09 09:57 #14298

  • małolat
  • małolat Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
Absolutnie popieram NEX-a skrzypki :) to jeden z najtrudniejszych do uzyskania instrumentów ale są ciekawe próby uzyskania ich brzmienia np. w samplerze Sample Tank 2 (free) w bibliotece Miroslav Philharmonic Sound .I znów popiera Nex-a (co doświadczenie to doświadczenie :) ) mam przepastną bibliotekę wtyczek a korzystam chyba z pięciu , min Synth 1 . Moje typy to :
Sample Tank free
Indenpendece free
Addative Drums co prawda jest to wtyka komercyjna ale firma wydała wersje free z jednym brzmieniem i bez tomów ja sobie dałem tak radę że tomy i inne mam z samplera Shortcircuit który również polecam no i wspomniany Synth 1 .O cholera to cztery :) A sample to nie odkryje Ameryki www.musicradar.com/news/tech/sampleradar...e-downloads-217833/1
www.splurgo.com/- to jest co prawda biblioteka komercyjna ale prawie pod każdą pozycją firma udostępnia kilka darmowych loopów
www.platinumloops.com/ to też jest komercyjna strona ale po kliknięciu napisu demo otwiera nam się specyfikacja danej paczki i min loopy do pobrania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wasze ulubione wtyczki, paczki ze samplami etc... :D 2011/11/09 13:03 #14299

  • Lecter
  • Lecter Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
Do wtyczek rockowych to w downloadzie IL do FPC mozn znaleźć kilka ciekawych zestawów rock-metalowych, oraz obowiązkowo jak dla mnie Amplitube 3 :P Ostatnio w EiS dodawano baaaaaardzo konkretną wtyczkę do dista gitarowego i emulację wzmacniacza lampowego :) Ale napisać artykulację gitary czy skrzypiec to ostra jazda :P
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Wasze ulubione wtyczki, paczki ze samplami etc... :D 2011/11/13 16:12 #14330

  • Piotor
  • Piotor Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki. No tak się spodziewałem... Niedługo zaczynam naukę gry na gitarze więc może nie będę musiał się meczyć na FL'u. :D
Możecie polecić jeszcze jakieś darmowe wtyczki?
Wiem, że doświadczenie do podstawa :D Ale mi się nigdzie nie śpieszy więc powoli opanuję od A do Z. :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena