Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

ambient/industrial 2012/02/24 23:40 #15356

  • wyrocznia
  • wyrocznia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jakie polecilibyście wtyczki do ambientu oraz industrialu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: ambient/industrial 2012/02/25 06:56 #15359

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Elo.
Ja polecam świetne wtyki od Native:
Absynth
Reaktor
FM8
Massive
Ze stajni Spectrasonic świetne barwy ma Omnisphere:)
Pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: ambient/industrial 2012/02/25 22:02 #15373

  • wyrocznia
  • wyrocznia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
a jakies inne...te od native sprawdzalem i sa dobre...ale jestem ciekaw jeszcze jakis innych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: ambient/industrial 2012/02/26 00:59 #15377

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zacząłbym od nauki programowania syntezatorów, wtyczka która posiadała by dobre presety, uniwersalne do wszystkiego, praktycznie nie istnieje. Ambient jest na tyle specyficznym gatunkiem, że ważne jest brzmienie które ciągle ewoluuje, zmienia się, wszystko chodzi na automatyce, filtry, LFO przypisane do kilku rzeczy itd.

Szczerze mówiąc nie podchodzą mi syntezatory od NI, poza Massive i FM8, niemal wszystkie są chaotyczne, drobne, z udziwnionym interfejsem. W większości presety mało ciekawe, trudna obsługa. Nad zabawkami z Reaktora spędziłem najwięcej czasu, mimo dołączonego manuala pokazującego na bierząco funkcje danego parametru, niektóre z nich do dzisiaj nie mogę opanować, ścieżka sygnału idzie w dziwny sposób, pewne rzeczy są przypisane na stałe nie wiadomo dlaczego, w chaosie przoduje Photone. Dobrze brzmi, ale co z tego skoro jest skomplikowany mimo prostej syntezy.

Lepiej skupić się na jednym instrumencie o wszechstronnych możliwościach niż używanie wielu których nie potrafi się obsługiwać. Dobrym strzałem była by U-he Zebra 2.5 lub jej darmowe odpowiedniki ZebraCM lub Zebralette. Zebra ma niesamowite brzmienie, świetne filtry, kilka typów oscylatorów generujących nieskończone kombinacje brzmień, dużo obwiedni i LFO, do tego tablica modulacyjna która pozwala przypisać niemal wszystko do wszystkiego. Typowy instrument która nadaje się do każdej partii, od ostrych analogowych brzmień i padów po nawet syntetyczne organy czy e-piano. Zebre także bardzo łatwo opanować, wszystko jest przejrzyste i dobrze podzielone, po lewej generatory dźwięku i filtry, po prawej modulacje, obwiednie i LFO. Instrukcja przeprowadza krok po kroku przez wszystkie funkcje, pokazuje nawet jak wykręcić podstawowe brzmienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena