Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Native Instruments Kontakt v5 - zagubione brzmienia 2013/03/03 14:04 #19653

  • Kokal
  • Kokal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.Problem polega na tym,że załadowane banki brzmień nie działają a konkretnie:kiedy wybieram instrument z banku to wyskakuje okno "Sample Missing".Dodam,że dzieje się to nie ze wszystkimi bankami...Nie mam pojęcia co zrobić żeby działały.Proszę o pomoc !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Native Instruments Kontakt v5 - zagubione brzmienia 2013/03/03 14:35 #19654

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Komunikat wskazuje na to, że brakuje plików dźwiękowych lub nie mogą zostać załadowane..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Native Instruments Kontakt v5 - zagubione brzmienia 2013/03/03 14:39 #19655

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Prawdopodobnie sampler nie widzi właściwego folderu z samplami,dzieje się tak często po reinstalacji systemu,albo przez "przepisanie" nazwy dysku zawierającego paczki sampli,np. dysk wcześniej nosił nazwę D,ale z jakiś przyczyn nazywa się G,jeśli Kontakt miał podaną wcześniej lokalizację D to właśnie w tej lokalizacji będzie przeszukiwał foldery w celu odnalezienia sampli.Wejdź w opcje w Kontakcie i sprawdź jakie ma przypisane foldery z bibliotekami,jak będzie tak jak mówię,to po prostu zmień mu ręcznie lokalizację i nie powinno być problemów:)
Ważna rada.
Ustal sobie jeden folder dla paczek z Kontakta i tam zawsze zapodawaj biblioteki,w sytuacji gdy problem się pojawi,będziesz miał mniej roboty do wykonania:)
Czasami podczas przeszukiwania folderów,Kontakt sam pyta o lokalizację ,czyli gdzie ma szukać.Zaznacz zatem lokalizację ale z nazwą banku-nie przeszukuj folderu "Instruments" chociaż czasami to działało;)
Pozdrawiam.
P.S. jak nie dasz sobie rady,to jak będę przy moim "muzycznym" lapku to odpalę Kontakta i napiszę Ci jeszcze raz,ale wydaje mi się że tak właśnie radziłem sobie z tym problemem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez MadDziadPL.

Odp: Native Instruments Kontakt v5 - zagubione brzmienia 2013/03/03 16:23 #19656

  • Kokal
  • Kokal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wszystkie banki brzmień mam na dysku C i ten dysk przeszukuje Kontakt...niestety nie znajduje niczego...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Native Instruments Kontakt v5 - zagubione brzmienia 2013/03/04 11:16 #19665

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Usuń bibliotekę z problemem,zrestartuj sampler,uruchom ponownie,dodaj bibliotekę,zrestartuj sampler,uruchom sampler i sprawdź czy problem występuje ponownie.
Jeśli się nic nie zmieni,to odinstaluj bibliotekę,zrestartuj sampler.zainstaluj bibliotekę,zrestartuj sampler,uruchom ponownie i dodaj bibliotekęi sprawdź czy problem nadal występuje.
Ostatecznie skontaktuj się z działem pomocy technicznej: www.native-instruments.com/en/support/
Przypomnij sobie czy nie czyściłeś dysku ze śmieci za pomocą np. CCCleanera i nie usunąłeś właśnie tych plików z biblioteki sampli,słyszałem że czasami Kontakt nie może znaleźć sampli po defragmentacji dysku ale to rzadkość.Jak zakończysz sprawę z tym problemem utwórz sobie osobny dysk na biblioteki sampli i osobny na VST,Vsti,raczej nie "montuje" się tych folderów na dysku systemowym:)
Jednym zdaniem musisz sobie zrobić świąteczne porządki na kompie,aby głowica dysku nie latała gdzie popadnie :P
Pozdro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena