Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Efektor jak Pioneer RMX 1000 w wersji VST 2013/09/10 08:24 #21237

  • Siersc
  • Siersc Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witajcie forumowicze,

mam pytanie czy spotkaliście się z wtyczką VST działającą na podobnej zasadzie co RMX 1000 Pioneera?
Niestety RMX jest w wersji wtyczkowej ale działa jedynie z Hardwarem.

Dajcie znać jeśli natrafiliście na podobny efektor / multiefekt czy raczej plugin do remixów.

Dzięki!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Efektor jak Pioneer RMX 1000 w wersji VST 2013/09/10 11:03 #21238

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Czyli o jakie konkretne funkcje chodzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Efektor jak Pioneer RMX 1000 w wersji VST 2013/09/10 17:53 #21241

  • Siersc
  • Siersc Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
jest w tym Pionku kilka ciekawych rozwiązań np możliwość nałożenia efektu echo/flanger/delay/etc. na wybrane pasmo częstotliwości np tylko na środkowe tony. Nie mniej jednak cieszyłbym się na wieść o jakimkolwiek efektorze wtyczkowym dzięki któremu mógłbym z powodzeniem zmieniać brzmienie granych utworów a tempie.

W tym filmie po 3 minucie typ prezentuje opcje które mnie interesują

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Efektor jak Pioneer RMX 1000 w wersji VST 2013/09/10 21:17 #21242

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Rozumiem, o to chodziło, nie używałem nigdy tego urządzenia a po opisie widzę że to bardzo rozbudowana stacja robocza.

Live:

Turnado - Multiefekt przeznaczony do używania w czasie rzeczywistym, możliwość stworzenia ciekawych efektów.
Finger - Gotowy efekt do Reaktor Player który działa pod darmową wersją, trochę tańszy od konkurencji ale posiada ogromne możliwości, także przeznaczony do pracy w czasie rzeczywistym.
Artillery - Kolejna wtyczka od Sugar Bytes, trochę starsza od Turnado ale z wieloma możliwościami. Wspominam o niej ponieważ lekko okrojona wersja znajduje się w każdym numerze Computer Music, powinieneś ją także znaleźć w Estradzie i Studio.

Sekwencer:
Glitch - Bardziej do programowania w DAW niż na żywo niemniej równie dobrze spełnia swoje zadanie. Nowa wersja jest płatna ale w internecie znajdziesz poprzednią wersję wyglądającą trochę inaczej, ale o niemal identycznej funkcjonalności.
Effectrix - Znowu Sugar Bytes, tym razem multi fx z sekwencerem do precyzyjnego programowania. Praktycznie to samo co Glitch w nowszej wersji tylko że z wyższą ceną.

Bonus:

Groove Machine - 5 kanałowy syntezator, 8 kanałowy sampler, multi fx i sekwencer z piano roll w jednym. Jeżeli wiesz co to jest Korg Electribe to od razu odnajdziesz się w tej wtyczce. Nie wiem czy może ona działać jako niezależny efekt przyjmując sygnał z zewnątrz jednak sama w sobie jest ciekawą stacją roboczą. Można na niej stworzyć w pełni wartościowe pętle programując brzmienia od zera przy pomocy syntezy wavetable z możliwością ładowania własnych próbek (!) co daje niemal nieskończone możliwości, wszystko to może zostać przetworzone efektami na żywo, tak samo jak w czasie rzeczywistym można odpalać wcześniej zaprogramowane patterny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena