Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

arpegiator 2008/12/15 20:01 #2363

  • rzutki1
  • rzutki1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
znalazlem kilka wtyczek - arpegiatorów albo cos jak pattern player (Arpimedes, Arpegio sequencer), nie wiem jak ich uzyc we fruity, biore jakis syntezator, podłaczam jako efekt ten niby arpegiator i nic...
moze znacie wtyczke, ktora działalaby jak arp w oatmeal albo omnisphere,
albo cos ciekawego do budowania rytmow

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:arpegiator 2008/12/15 20:33 #2364

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Z tego co mi wiadomo darmowa wtyczka oatmeal VST posiada swój własny arpegiator:)



Podobnie jest z potężną wtyczką Omnisphere, której niestety nie będę miał okazji wypróbować.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:arpegiator 2008/12/15 23:17 #2365

  • rzutki1
  • rzutki1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
:)
no taaaak, chyba cos zle napisałem bo wlasnie uwielbiam arpegiator z oatmeal, a omnisphare widziałem na turtorialach:)
wiec chodzi mi o takie cos co bede mogł podłaczyc np do lazysnake nacisnac jeden klawisz i miec no.. powiedzmy sekwencje dzwieków
sciagnalem to:
MidiBag
nie wiem co z tym zrobic, ludzie pisza ze działa ale po angielsku, nie kumam
czekam na rade
dzieki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:arpegiator 2008/12/21 21:44 #2400

  • rzutki1
  • rzutki1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
no co jest chłopaki?
nowe pytanie brzmi co to jest vst midi, dlaczego ich instalacja różni sie miedzy hostami i jak to sie ma do fruity?
przykład:
www.xoxos.net/vst/vst.html#midi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:arpegiator 2008/12/21 21:59 #2401

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
rzutki1 napisał:

no co jest chłopaki?
nowe pytanie brzmi co to jest vst midi, dlaczego ich instalacja różni sie miedzy hostami i jak to sie ma do fruity?
przykład:
www.xoxos.net/vst/vst.html#midi



Rozumiem że chodzi Ci o wtyczkę: Arp4midi
Na stronie producenta możemy przeczytać:

Arp4midi - An arpeggiator. I have never used this plugin! Installation of MIDI plugins varies between hosts.

Co oznacza:

Wtyczka Arp4midi to rodzaj arpeggiatora, Nigdy wcześniej nie używałem tej wtyczki. Instalacja tego typu wtyczek różni się w zależności od programu Hosta.

Nie ma tutaj nic niezwykłego: w Fl Studio wszystkie wtyczki zamieszczasz w konkretnym folderze - i program Fruity Loops "wie" gdzie szukać nowych pluginów.
W Cubase jest podobnie, przy czym mamy do czynienia z nieco innym domyślnym folderem, w który przeszukwany jest pod kątem wtyczek VST.

Sam program Arp4midi jest "zwyczajnym" plikiem z rozszerzeniem *.dll - zatem instaluje się go dokładnie tak samo jak inne wtyczki, które do tej pory miałeś możliwość instalacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:arpegiator 2008/12/22 16:52 #2408

  • rzutki1
  • rzutki1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
no dobra, ciekawe...
to trzymajmy się wtyczki arp4midi, chce jej uzyc ale nie dziala, otwieram jako nowy channel nie działa, podłaczam jako efekt przez mikser do syntezatora-nie działa
bo chodzi o to ze ta wtyczka nie generuje zadnych dzwieków, mysle ze ma dzialac w połaczeniu z jakims innym instrumentem ale trzeba to zrobic inaczej
wydaje mi sie ze pewna grupa wtyczek działa inaczej i to ma zwiazek z przepływem sygnału z midi, te out in... nie wiem
na kilku forach czytałem o takich wtyczkach, znalazłem instrukcje jak z nich kozystac np w cubas, ableton... ale nie wiem jak we fruity i z tego co przeczytałem nie wydaje sie to takie oczywiste
wiec na stronie z ktorej sciagnałem arp4midi kliknałem w forum, na tym forum znalazłem temat dotyczacy instalacji wtyczek:



independent developers generally are not budgeted for investigating each host, and updates can make information obsolete.

if you aren't sure how to use a midi plug with your host, the best place to ask is where you will find other users Smile the instruments forum is probably the fastest place to get a response to an install question.

this link concerns using mucoder's tonespace and hypercyclic, and should be generally applicable to all midi vst:

mucoder.net/hypercyclic/manual/hypercyclic_ userguide.pdf
mucoder.net/tonespace/tonespace_user_manual .htm#_Toc150632284
(follow the link and scroll down until you find your host)
----
neither a follower nor a leader be
www.xoxos.net - free vst



po przeczytaniu tego i pdf do ktorego jest link pomyslalem ze znajde sposob na zainstalowanie wtyczki hypercyclic i to pozwoli mi zainstalowac inne ktore mnie interesuja ale w temacie na kvr dotyczacym hypercyclic przeczytalem:


Pretty embarrassing but I can't figure out how to use Hypercyclic in FL7. Could someone please tell me how to set it up so that it outputs to a synth in FL studio. Thanks


odpowiedz:


Rowan, no need to be embarassed, it's not all that obvious in FL. Alas I don't have an exact description at hand for HC with FL but maybe this helps:

if you'd like to send hc midi output to an external (not built-in) synth plugin in FL, try the approach for one of my other plugins:
mucoder.net/tonespace/tonespace_user_manual .htm#_Toc150632291
Note this requires you also set midi-out to "VST Host" in hc.

if you want to send hc midi output to an internal (built-in) synth in FL,
there is no other way afaik than via a midi loopback adapter, such as midi-yoke. See also this post here: www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?p=2202 172&sid=5b86e11b07cd505686b03ccdc247de4d#2202172

I'll try to add FL instructions to the manual for a future version, but that could take some time...


bylbym bardzo wdzieczny gdybys sprobował zainstalowac np to arp4midi i wytłumaczył mi o co w tym chodzi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:arpegiator 2009/01/09 18:34 #2622

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
otwierasz piano roll , w lewym górnym rogu otwórz pole z trójkącikiem wybierz narzędzia (tools)
wybierz arpegiatte lub alt+A WCZEŚNIEJ wstaw klocek dla np. jednego taktu a potem w pozycji range zaznacz np.3 i t d

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena