Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wtyczka BooBass fałszuje..... 2010/02/26 16:08 #7537

  • debzbig
  • debzbig Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam!
FL Studio używam dopiero kilka dni. Jestem na etapie poznawania programu i kompletowania instrumentów stąd niewielkie doświadczenie a problem dla mnie jest fundamentalny.
Czy możliwe jest aby wtyczka (w tym przypadku BooBass) fałszowała dźwięki tzn. część dźwięków nie trzymała tonacji. (proszę nie poddawać w wątpliwość mojego słuchu muzycznego). Poradźcie mi co robić: czy zmienić wtyczkę czy może nie umiem korzystać z programu....
Przy okazji proszę o propozycje wtyczek ( najlepiej free) z pomocą których można tworzyć przyzwoitą sekcję rytmiczną bo dla mnie jest to podstawa wszystkiego co chcę robić. Przy czym nie interesują mnie bajery a ładne brzmienie basu i perkusji z możliwością regulacji elementów składowych.
Z góry dziękuję za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wtyczka BooBass fałszuje..... 2010/03/03 23:10 #7575

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
BooBass jest wtyczką monofoniczną przez co efekty typu delay echo mogą działać nieprawidłowo. Jest to opisane na stronie producenta. Dla mnie BooBass jest bardzo wartościowym pluginem, którego często używam. Poniżej króciutki fragment z użyciem BooBass jako warstwy razem z Tasmanem, odpowiedzialnej oczywiście za linię basu.

{audio}darson1974.wrzuta.pl/sr/f/2U9USh69SnL/tasman7.mp3{/audio}

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez darson.

O:Wtyczka BooBass fałszuje..... 2010/04/03 18:52 #7874

  • darson
  • darson Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 435
  • Otrzymane podziękowania: 11
Niech ten utwór będzie bardziej dobitnym przykładem wartości wtyczki BooBass. Bass odgrywany jest wyłącznie przez nią. Brzmienia gitarowe kręcone na slayerze ver.1 i 2. Brzmienie linii melodycznej wokalu zrobione na Harmless'ie.

{audio}darson1974.wrzuta.pl/sr/f/4yq6xTEDU2d/bo...i_-_blaze.mp3{/audio}

Swoją drogą pliki midi z wykorzystaniem frutkowego arsenału syntezatorów i efektów można zmusić do ciekawego brzmienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez darson.
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena