Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

FL Studio 10 2011/01/12 22:39 #10754

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Widzę, że nie ma takiego wątku, a żeby zachować porządek (na przyszłe posty) to nie chcę pisać w temacie o FL 9.6 ;).

Wiadomo już coś na temat tego aby jutro na targach zaprezentowana była jakaś nowsza wersja FL? Na razie wiemy tyle, że to w 2011 ukaże się na pewno, a dotychczas rewolucyjnych zmian nie ma. Aktualna wersja beta to 9.7 która wnosi takie ciekawsze zmiany jak:

Pitcher - efekt autotune [niestety opcjonalny]
NewTone - korekcja wysokości dźwięku [niestety również jako opcjonalny plugin]
Alt+PPM - Podgląd dźwiękowy klipów w playliście
Nowa wygląd pianorolla
Nowy wygląd miksera
Seek Start Position - możliwość ustawienia punktu odtwarzania w playliście
Magiczne lasso - nowa metoda zaznaczania
Rozciąganie nut w czasie - można dzięki temu szybko spowolnić melodię 2x lub przyspieszyć jednym pociągnięciem
Autosave - automatyczny zapis

Szkoda tylko, że jak na razie nie dostajemy żadnego nowego narzędzia jak miało to miejsce w przypadku Soundgoodizera czy Slicexa we wcześniejszej wersji. NewTone i Pitcher mają być domyślnie jako DEMO.

Mam nadzieję, że trzymają coś w zanadrzu i jutro się dowiemy :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/01/12 22:58 #10757

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Kiepsko... Cóż, ja po występie w Gdańsku zaczynam się powoli na Live przerzucać...
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/02/01 20:05 #10995

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Bardzo ciekawy wątek pojawił się na forum KVRAudio - a porusza on temat, kierunku jaki obrała Image Line w związku z pracami rozwojowymi nad Fl Studio 10.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/02/03 23:20 #11052

  • bubble
  • bubble Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć.
Generalnie wszystko fajnie... Tylko martwi mnie usunięcie pattern blocków w przyszłych wersjach. Jak dla mnie to właśnie esencja FL Studio. Strasznie to ułatwia i przyspiesza pracę.

Czy ktoś z Was ma jakieś wieści czy faktycznie pattern bloki znikną na zawsze w FL 10?

Pytam, bo właśnie zobaczyłem video od FL guru, gdzie widnieje komentarz użytkownika dot. pracy tylko w playliście:

New method sucks. Put blocks back (not as an option but as a default) or fix the clips to resemble something that actually works. Because the clip selector menu really is a joke.

i od imageline:

It's a Beta. Relax. We are still developing it. (...) Blocks will still be there in FL10 and 11. After that who knows.

czy ktoś wie coś więcej?

Tu link:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/02/04 20:01 #11070

  • torez
  • torez Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 77
  • Otrzymane podziękowania: 6
no wszystko jest o.k przeciez nikt nikogo nie zmusza do tworzenia i zabawy z muzyka w FL10 , jeśli komuś nie pasuje to siedze dalej w 9 czy nawet tak jak ja w 8. Osobiscie nie wiem czy aż tak nas zaskoczą takimi zmianami i ulepszeniami że bedzie to wymagało wejścia w fl10 . z tego pisze N.E.X to dodatki bedą opcjonalne więc czy aż tak niezbedne jast przechodzenie do 10 . mnie osobiście na tym poziomie na którym jestem w zupełności wystarcza FL 8 producer edition . i wydaje mi sie iż osiągam zamierzony cel aczkolwiek cały czas sie ucze i wciąż poznaje ten programik i pewnie wielu rzeczy i tak do końca nie zgłebie no ale od czego jest to forum i jego niebanalni i chetni do pomocy uzytkownicy !!!! i tutaj pozdrawiam wszystkich użytkowników i administracje !!!!! i oczywiście tych którzy już mi niejednokrotnie pomogli i mam nadzieje ze jeszcze nie raz pomogą heheheh . dobrze mówie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/02/04 20:29 #11072

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
bubble napisał:

Cześć.
Czy ktoś z Was ma jakieś wieści czy faktycznie pattern bloki znikną na zawsze w FL 10?
It's a Beta. Relax. We are still developing it. (...) Blocks will still be there in FL10 and 11. After that who knows.
czy ktoś wie coś więcej?

Tu link:


Bloki patternowe nie znikną zupełnie - w końcu byłby to dla Image Line strzał prosto w kolano.
Na pewno Playlista domyślnie będzie ustawiona w tryb pracy z klipami patternowymi.

Dla tych, którzy korzystają ciągle z bloków patternowych w nowszych wersjach pozostaje aktywowanie z poziomu menu Options>General settings opcji: Enable Legancy Pattern blocks - umożliwiającej pracę w trybie bloków patternowych.

Warto zaznaczyć, że w chwili aktywacji powyższej opcji pojawia się komunikat (patrz screen), który daje wyraźnie do zrozumienia, że Image Line zamierza całkowicie zrezygnować z - jak to wyraźnie podkreśla przestarzałej funkcji- i za pewne nie zobaczymy jej w przyszłych wersja Fl Studio (tutaj jednak producent nie precyzuje o jakiej przyszłej wersji mówimy - może Fl Studio 11?).

Myślę że nie ma co spekulować - już nie długo będziemy mogli się o tym przekonać.
[img]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/02/04 22:43 #11080

  • bubble
  • bubble Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
być może nie taki straszny diabeł będzie...

Dzisiaj sprawdziłem wersję 9.7, praca w playliście została dosyć poprawiona (w stosunku do 9.0 na które obecnie działam). Myślę, że nie będzie tak źle przyzwyczaić się do nowego workflowu. Z czasem może okazać się to nawet lepsze, gdyż nie będzie takiego bajzlu jak z blokami (przy dużej ilości).

No nic, na razie pozostanę przy 9.0, poczekam na oficjalną 10tkę,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/02/11 08:19 #11208

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
bubble napisał:

być może nie taki straszny diabeł będzie...

Dzisiaj sprawdziłem wersję 9.7, praca w playliście została dosyć poprawiona (w stosunku do 9.0 na które obecnie działam). Myślę, że nie będzie tak źle przyzwyczaić się do nowego workflowu. Z czasem może okazać się to nawet lepsze, gdyż nie będzie takiego bajzlu jak z blokami (przy dużej ilości).


Na pewno nie będzie tak źle a wszystko za sprawą narzędzia Picker Project z funkcją autoodsłuchu będącego bardzo dużym krokiem na przód jeśli chodzi o workflow z klipami w samej playliście, które domyślnie zastąpią bloki patternowe w Fl Studio 10.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.
Zasilane przez Forum Kunena