Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:FL Studio 10 2011/03/31 10:01 #11791

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Na grzyba mi nowe odpicowane funkcje- ja chcę tylko, żeby engine był WYDAJNIEJSZY.

Reszta mi lotto- i tak nie korzystam z narzędzi Image-Line (testowałem prawie wszystkie i chyba tylko korektor oraz delay się do czegokolwiek nadają- reszta potrzebna jak delfinowi parasol).
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/03/31 11:43 #11793

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
psysutra napisał:

Na grzyba mi nowe odpicowane funkcje- ja chcę tylko, żeby engine był WYDAJNIEJSZY.


Co rozumiesz pod pojęciem wydajniejszego silnika?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/03/31 17:49 #11797

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pewnie to, że pod FL Studio niektóre wtyczki zjadają więcej pamięci/procka. Pod Abletonem "te same" projekty miały większą wytrzymałość, sprawdziłem. To niestety fakt, ale u mnie akurat wielkiej różnicy nie ma z tych pluginów na których pracuje. Co do funkcjonalności - sam nigdy nie korzystałem z Video Playera, aż przyszło mi udźwiękowić w pełni cały trailer 1 minutowy. Muzyka + dźwięki. Zero markerów, zero znaczników czasowych, nic, podczas pracy musiałem wszystko obwiednią tempa kształtować. Praca z tym to koszmar, a niewiele trzeba żeby to poprawić jak wcześniej wspomniałem. Wystarczyło by tylko video zrobić jako clip aby móc ustawić jego miejsce - początek i koniec na playliście i znaczniki czasowe niezależne od tempa czyli podczas jego zmiany przesuwają się względem czasu tak jak ustawie 00.01.45.345 to TAK MA ZOSTAĆ. Taki update to tylko kosmetyka, a zaj***cie pomocny.

Nie narzekam - po prostu program, na który wydałem 550zł + upgrade za niecałe 300zł nie nadaje się do mojej pracy teraz. O tyle mi szkoda, że gdyby nie te ubytki to praca była by wygodniejsza niż z innymi programami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/03/31 18:16 #11798

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
NEX w sumie powiedział to co zamierzałem... Projekty bardziej obładowane w Live bardziej się trzymają kupy...
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/04/10 15:48 #11908

  • Jaszko
  • Jaszko Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
mam pytanie, które może jest banalne ale sam jakoś nie mogę znaleźć rozwiązania - da się zainstalować fl 10 jako update do 9? Bo póki co jak pobieram fl 10 i go instaluję, to mi 9 zostawia i de facto mam teraz zainstalowane obydwa programy w obu wersjach... A w folderze 9 jest parę wtyczek których nie ma w 10 i nie wiem czy można je tak ordynarnie copy-paste przenieść? Będę wdzięczny za odpowiedź ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/04/10 15:57 #11909

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak jak jest w FAQ na stronie Image-Line - nie da się. Nowe wersje instalują się jako osobne, wersje wewnętrzne jak np. z 9.0 do 9.1 robią się jako nakładka. Mimo to jednak nachodzą na siebie, nie wiadomo dlaczego. Kiedy odpalisz wersję 10 i zmienisz wygląd miksera w wersji 9 także będzie nowy mikser mimo że go tam nie ma. Chyba, że tylko ja mam taki błąd.

Rada: wtyczki zewnętrzne trzyma się w osobnych folderze niezależnie od programu i podpina pod dowolne oprogramowania korzystając z ich przeglądarek. Gdybyś do każdego oprogramowania wkładał wtyczki było by to nie ekonomicznie i będą występować takie problemy jak ten gdzie wrzucasz wtyczki do folderu FL Studio i nie możesz z nich skorzystać ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/04/10 16:38 #11910

  • Jaszko
  • Jaszko Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
dzięki za odpowiedź. Co do wtyczek i ich miejsca - zawsze tak robię, ale mówię tu o wtyczkach, które były w pakiecie z FL 9, typu Toxic, Sawer, Hardcore itd... I co, mam je teraz wszystkie od nowa instalować? :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:FL Studio 10 2011/04/10 19:57 #11914

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Przecież one są tak samo w pakiecie FL Studio 10 jako wtyczki natywne w wersji demo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena